Ogłoszenia parafialne - Strona parafii p.w. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ogłoszenia parafialne


 III   Niedziela   Wielkanocna     14 kwietnia 2024r.

 1. Kolejna niedziela wielkanocna uobecnia nam najważniejsze wydarzenia zbawcze, jakimi były męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Te wydarzenia mobilizują nas do ożywiania wiary, a jednocześnie do świadczenia o dziele zbawczym Jezusa Chrystusa.

 2. Człowiek może się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów jedynie w imię Jezusa Chrystusa; czy jest w nas wystarczająca wiara w naszego Pana i Zbawiciela, aby się nawrócić i otrzymać odpuszczenie grzechów?

 3. Po mszy świętej wieczornej dzisiejszej niedzieli spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tych spotkaniach.

 4. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z tą niedzielą związane jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

 5. Dziś również przypada Święto państwowe Chrztu Polski, na pamiątkę wydarzeń związanych z Chrztem Polski w roku 966.

 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli na utrzymanie Seminarium Łowickiego.

 7. W najbliższą sobotę 20 kwietnia po mszy świętej wieczornej ok. godz. 18:40 nabożeństwo Drogi Światła. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie.

 8. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej w oparciu o korzystanie z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 II   Niedziela   Wielkanocna   Święto Miłosierdzia Bożego  7 kwietnia 2024r.

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego. Będziemy modlić się w intencjach własnych i za dusze w czyśćcu cierpiące.

 2. Warto sobie zadać pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w Bożym pokoju tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.

 3. Jutro w poniedziałek - Dzień Świętości Życia i Dzień Adopcji Dziecka Poczętego oraz przeniesiona z 25. marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ponieważ jest to dzień pracy msze święte w naszym kościele jutro o godz. 7:00, 17:00 i 18:00.

 4. Jutro ósmego dnia miesiąca modlimy się w szczególny sposób za wstawiennictwem naszej Patronki Św. Jadwigi Królowej.

 5. W środę przypada rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Pamiętajmy w modlitwie o tych co zginęli i ich rodzinach.

 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
    Poniedziałek      Wielkanocny  1 kwietnia 2024r.

 1. Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie dla wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, a szczególnie dla biednych grzeszników.
  Tego dnia po każdej mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 2. Polecamy świąteczną prasę katolicką.


    Niedziela   Zmartwychwstania   Pańskiego  31 marca 2024r.

 1. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby , czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach Jego życia i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie.

 2. Dziękujemy tym osobom, które przyszły z pomocą ks. Michałowi w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego.

 3. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tej uczelni w modlitwie .

 4. Polecamy świąteczną prasę katolicką.


    Niedziela   Palmowa     24 marca 2024r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum : Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W roku liturgicznym ten tydzień jest czasem wyjątkowym w którym uczestnicząc w świętych obrzędach- w sposób szczególny łączymy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.
  W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - wieczorem o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej.
  W Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15.00 a o godz. 18.00 na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.00 do 13.00 przy kościele.
  Wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Eucharystia.
  W Wielką Niedzielę tradycyjnie o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna. Pamiętajmy o zmianie czasu. Z soboty na niedzielę śpimy godzinę krócej.

 3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna jest w poniedziałek i w środę od godz. 16:00 do 17:00 . Spowiedź święta możliwa jeszcze we wtorek i w środę w czasie mszy wieczornych.

 4. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.


 V   Niedziela   Wielkiego   Postu  17 marca 2024r.

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek odprawimy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je będzie ksiądz Rafał Woronowski – sekretarz biskupa łowickiego. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie parafialnej, podany na stronie internetowej Parafii w aktualnościach i wygląda następująco…
  - Spowiedź rekolekcyjno-wielkanocna w czwartek i piątek w czasie mszy świętych.
  - Wizyta u chorych w sobotę od godz. 8:30. Zapisy w zakrystii.
  - Msza święta dla chorych z namaszczeniem w piątek o godz. 16:00.
  - Osiedlowa Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19:30. Gromadzimy się przed Osiedlową Kapliczką.

 2. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 3. Dzisiejszej i następnej niedzieli można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 4. Dziś w niedzielę 17.03. zgodnie z podaną informacją wolontariusze z Kutnowskiego Hospicjum kwestują przed świątyniami naszego miasta na rzecz swoich podopiecznych oraz na budowę stacjonarnego Hospicjum. Za dary serca składamy podziękowanie.

 5. Palemki przygotowane przez młodzież można będzie nabyć w rekolekcje. Jeżeli zostaną to także w palmową niedzielę.

 6. W sobotę 23.03. Msza św. i nabożeństwo do Ojca Pio o godz. 18:30.

 IV   Niedziela   Wielkiego   Postu  10 marca 2024r.

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty nie tylko w rekolekcje , ale może nawet nieco wcześniej, ponieważ w konfesjonałach w czasie rekolekcji będą posługiwali tylko miejscowi księża. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą ( w środę, czwartek, piątek ). Msze święte z naukami rekolekcyjnymi o godz. 8:30, 16:00 i 18:00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Rafał Woronowski sekretarz ks. biskupa łowickiego. W czasie rekolekcji w piątek o godz. 19:30 odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. W dniu 13 marca przypada 11 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Polecamy magazyn wydawany przez wydawnictwo „Niedziela” , który podejmuje tematy o Kościele, Dziedzictwie i Ojczyźnie. Temat główny obecnego numeru to : Dlaczego Polska powinna obawiać się Rosji?

 5. Zgodnie parafialną tradycją po nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz w niedziele wielkopostne i w rekolekcje - można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 6. Młodzież naszej Parafii przygotowuje palemki i będzie je rozprowadzała w rekolekcje oraz w Niedzielę Palmową przed świątynią. Uzyskane środki - dobrowolne ofiary zasilą fundusz naszej młodzieży.

 III   Niedziela   Wielkiego   Postu  3 marca 2024r.

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Pomyślmy już dziś o tych duchowych ćwiczeniach i zaplanujmy tak te dni ,abyśmy mogli w nich uczestniczyć w środę, czwartek i piątek przed Palmową Niedzielą. Zechciejmy wykorzystać te dni do pogłębienia wiary, a jednocześnie do skorzystania z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. Podczas rekolekcji odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. W sobotę za tydzień 9 marca o godz. 9:30. wyjazd autokar z pielgrzymami do Niepokalanowa i Ołtarzewa na misterium Męki Pańskiej. Prosimy o dokonywanie wpłat i tym samym potwierdzanie wyjazdu. Jako opiekun pojedzie ks. Michał.

 4. Polecamy nieustannie prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

 5. Po nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz w niedziele po mszach świętych można będzie złożyć ofiarę do koszyczka na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.

 6. Jutro 4 marca w liturgii wspomnienie św. Kazimierza królewicza.

 7. Za tydzień w niedziele po Mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 II   Niedziela   Wielkiego   Postu  25 Lutego 2024r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, jałmużny i postu ,a więc pomocy duchowo-materialnej w intencji misjonarzy pracujących na całym świecie. Za składaną dziś do puszki dobrowolną jałmużnę na ten rzecz misjonarzy oraz ofiarowaną modlitwę, czy podjęty post w ich imieniu dziękujemy.

 2. Jednym z postnych uczynków jest modlitwa; zechciejmy tak zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.

 3. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są organizowane przez Parafie nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godz. 16:45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną sprawowane w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z właściwymi sobie nabożeństwami na które zapraszamy.

 5. Od przyszłej niedzieli aż do niedzieli Palmowej można będzie złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Te ofiary są wyrazem naszej wiary i pięknym zwyczajem Kościoła.

 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 7. W sobotę 9 marca organizowany jest wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa k/Warszawy. Misterium wystawiają klerycy Seminarium Księży Pallotynów. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej i św. Ojca Maksymiliana w Niepokalanowie oraz Msza święta w południe w intencji Pielgrzymów. Jako opiekun pojedzie ks. Michał nasz wikariusz. W przyszłą niedziele podamy dokładną godzinę odjazdu autokaru.

 8. W nawiązaniu słowa Biskupa Łowickiego nt. peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Łowickiej , a zwłaszcza w naszym mieście Kutnie, bardzo serdecznie zachęcamy do oddania czci doczesnym szczątkom Błogosławionych. Trzeciego marca o godz. 18:00 w kościele św. Wawrzyńca odbędzie się wprowadzenie Relikwii i uroczysta Msza święta sprawowana przez Biskupa Łowickiego. Następnego dnia o godz. 15:00 zakończenie peregrynacji relikwii. W międzyczasie zachęcamy do osobistego czuwania przy relikwiach tej wyjątkowej świętej Rodziny, których przyjazne nam dusze znajdują się w niebie.

 I   Niedziela   Wielkiego   Postu  18 Lutego 2024r.

 1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłami: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” i „Ratuj duszę swoją”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

 2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz. 16:45. Droga Krzyżowa, a w niedziele o godz. 17:45. Gorzkie Żale. Przygotowujmy się też powoli do rekolekcji wielkopostnych, które tradycyjnie odprawimy przed Palmową Niedzielą ( w środę, czwartek i piątek).

 3. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca Parafialna Grupa Charytatywna ”Rodzina-Rodzinie” kwestuje na rzecz swoich podopiecznych przed świątynią. Za składane dary serca dziękujemy.

 4. Nabożeństwo i msza święta do świętego O. Pio - 23. dnia miesiąca w piątek o godz. 18:30. Przynieśmy ze sobą karteczki z intencjami.

 5. W następną niedzielę II Wielkiego Postu tradycyjnie od wielu lat obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na wsparcie projektów misyjnych.

 6. Polecamy katolicką prasę i zachęcamy do jej lektury.

 7. Przypominamy , że kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16:00 do 17:00 z wyjątkiem świąt kościelnych. Sprawy bardzo pilne typu załatwienie pogrzebu lub wizyta u chorego w każdej chwili po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Nowe numery telefonów podane są na stronie internetowej Parafii.

 VI  Niedziela  Zwykła  11 Lutego 2024r.

 1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

 2. Dzisiejsza liturgia słowa przypomniała nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem. Choroby te związane są z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

 3. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest Okres Wielkiego Postu, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z choroby.

 4. Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem.

 5. W najbliższą środę przypada Popielec. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich. Msze święte w naszym kościele w Popielec o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 6. W dobrym przeżyciu okresu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszamy w piątki o godz. 16:45 na Drogę Krzyżową i w niedziele o godz. 17:45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną.

 7. Ku przypomnieniu Kancelaria parafialna czynna jest według stałego urzędowania tj. w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16:00 do 17:00 z wyłączeniem Świąt kościelnych. Zostały zmienione numery telefonów do wikariuszy. Nowe podane są na stronie internetowej.

 8. Nieustannie polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 9. Dziś po Mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.

 10. W sobotę 9 marca organizowany jest wyjazd autokarowy do Ołtarzewa k/Warszawy na Misterium Męki Pańskiej. Misterium wystawiają klerycy Seminarium Księży Pallotynów. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej i św. Maksymiliana Kolbe w Niepokalanowie oraz Msza Święta w południe w intencji pielgrzymów. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Jako opiekun pojedzie ks. Michał.

 V  Niedziela  Zwykła  4 Lutego 2024r.

 1. Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. Mamy jako uczniowie ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - św. Agatę - dziewicę i męczennicę;
  we wtorek - św. Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników Japońskich;
  w sobotę - Św. Scholastykę,
  a w niedzielę - Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Z dniem tym związany jest Światowy Dzień Chorego.

 3. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów z duszpasterską wizytą w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar spotkania się, wspólną modlitwę i serdeczną rozmowę. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na utrzymanie świątyni i potrzeby parafii. Chcemy przypomnieć wszystkim Parafianom , że jako kapłani pamiętamy w modlitwie o Was w coniedzielnej Mszy świętej o godz. 12:00 oraz codziennych modlitwach brewiarzowych. Ponadto polecamy dobroczyńców dzieła budowy świątyni podczas każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 10:30. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie może jeszcze zgłosić indywidualną wizytę duszpasterską.

 4. Kancelaria parafialna od jutra czynna będzie według stałego urzędowania tj. w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 16:00 do 17:00 z wyłączeniem Świąt kościelnych.

 5. Polecamy prasę katolicką i nieustannie zachęcamy do jej lektury oraz korzystania z mediów katolickich.

 6. W Wielkim Poście (w sobotę 9 marca) zorganizowany będzie wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej o Ołtarzewa k/Warszawy. Misterium jest wystawiane przez kleryków Seminarium Księży Pallotynów. Po drodze nawiedzenie i msza św. w Niepokalanowie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. W pierwsze kolejności zapisywani są członkowie Parafialnej Scholi i Ministranci z rodzicami, a następnie pozostałe osoby. Jako opiekun pojedzie z uczestnikami ks. Michał.

 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami

 IV  Niedziela  Zwykła  28 Stycznia 2024r.

 1. W tym tygodniu w piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy tego dnia na mszę świętą z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby ciekły wosk nie kapał na posadzkę lub ławki. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. Msze święte w piątek 02.02. o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 2. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek-modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź i Komunia św. wynagradzająca N.S.P.J., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego ok. godz. 16:00, a od godz. 15:00 adoracja pierwszo piątkowa. W sobotę zapraszamy o godz. 18:30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 18:00 na mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II oraz przebłagalną za wszelkie zniewagi jakich doznaje w naszej Ojczyźnie święty Papież - Polak .

 3. Ponadto w liturgii będziemy wspominać:
  w środę - św. Jana Bosko,
  a w sobotę - św. Błażeja.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. W tym tygodniu zakończymy tegoroczną kolędę. Jeśli ktoś z różnych powodów nie mógł przyjąć kapłana z wizytą, a miałby takie życzenie zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Możemy odwiedzić wiernych w czwartek lub w sobotę po południu. Kolęda w najbliższych dniach będzie przebiegała w następującym porządku….
 6. Kancelaria w czasie kolędy w sprawach pilnych czynna jest rano od godz. 8:00 do 8:30.

 7. Kolęda 28.01.2024 - 3.02.2024

  PONIEDZIAŁEK /29.01./ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Troczewskiego - bl. 39 i prywatne, ul. Sklęczkowska - prywatne od 16.30 - ul. Wilcza - bl. 9 i bl.9A
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /30.01./ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Oporowska - bl. 22, bl. 22A i bl. 22B oraz ul. Wajdy bl. 12
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /31.01./ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Wilcza - bl. 28 i prywatne, oraz ul. Wilcza bl. 3D
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /3.02./ - od godz. 9:00 - -Osiedle: Ks. Jana Świtkowskiego, Filipowicza, Wituszyńskiego, Gruszczyńskiego, Fijałkowskich i Klepy.

 8. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZGŁOSZENIA KOLĘDY INDYWIDUALNEJ DLA TYCH KTÓRZY NIE MOGLI PRZYJĄĆ KSIĘDZA W WYZNACZONYM CZASIE. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub pod tel.780 081 263 oraz 451 087 713.
 III  Niedziela  Zwykła  21 Stycznia 2024r.

 1. Dzisiejszej niedzieli obchodzona jest w Kościele tzw. Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Św. Franciszek z okazji Niedzieli Słowa Bożego powiedział, Słowo Boże jest to list miłosny napisany dla nas przez Tego, który zna nas jak nikt inny. Gdy je czytamy, słyszymy na nowo Jego głos, widzimy Jego twarz, otrzymujemy Jego Ducha. Papież zachęca nas abyśmy czytali Pismo Święte przynajmniej dwie minuty dziennie. Prosi ,aby mieć otwartą w domu Biblię. Proponuje, aby czytać ją z komórki, np. w autobusie, na przystanku lub w wolnej chwili. Wielu katolików czyta fragment Ewangelii, która przypada na dany dzień i szuka światła pytając? ”Co Bóg mi dziś mówi przez swoje słowo?”.

 2. Zachęcamy więc do stałej lektury Słowa Bożego, a także zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania oraz ich rodziców dziś po mszy św. wieczornej .

 4. We wtorek 23 dnia miesiąca zapraszamy na godz.18:30 czcicieli O. Pio na mszę świętą i nabożeństwo.

 5. Wspólnota Kościół Domowy Diecezji Łowickiej zaprasza na XIX Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, który będzie miał miejsce w dniu 03.02.2024r. w lokalu „Rezydencja Strobów” k. Skierniewic. Bliższe informacje są podane na plakacie umieszczonym pod chórem.

 6. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc w czwartek 25 stycznia. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

 7. Ponadto w liturgii wspominamy w tym tygodniu:
  w środę - św. Franciszka Ksawerego;
  w piątek - św. Tymoteusza i Tytusa;
  w sobotę - bł. Jerzego Matulewicza.

 8. Dziś w trzecia niedzielę miesiąca kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „ Rodzina - Rodzinie”. Za składane dary serca dziękujemy.

 9. Kancelaria w czasie kolędy w sprawach pilnych czynna jest rano od godz. 8:00 do 8:30.

 10. Kolęda 22.01.2024 - 27.01.2024

  PONIEDZIAŁEK /22.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Troczewskiego - bl. 5
  od 16.30 - ul. Jagiełły - bl. 5
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /23.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Wilcza - bl. 2
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /24.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Wilcza - bl. 6 i bl. 4
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /25.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Wilcza - bl. 1 i bl. 3
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /26.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Wilcza - bl.3A , 3B i 3C
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /27.01./ - od godz. 9:00 - ul.Grunwaldzka, Dojazd, W.Przedmieście, Orla, Wronia.

 II  Niedziela  Zwykła  14 Stycznia 2024r.

 1. W tym tygodniu w Kościele powszechnym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa, który trwa w dniach 18- 25 stycznia. Kończy się w święto Nawrócenia św. Pawła Ap. W wielu miejscach z tej racji będą się odbywać uroczyste nabożeństwa ekumeniczne. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o tej intencji i prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w środę- św. Antoniego Opata;
  w piątek - św. Józefa Pelczara.

 3. W piątek z racji 19 dnia miesiąca modlić się będziemy przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki - kapłana męczennika.

 4. Za tydzień w niedzielę przypada Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.

 5. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury oraz korzystania z mediów katolickich.

 6. Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować, jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa.

 7. Kancelaria w czasie kolędy w sprawach pilnych czynna jest rano od godz. 8:00 do 8:30.

 8. Kolęda 15.01.2024 - 20.01.2024

  PONIEDZIAŁEK /15.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Grunwaldzka - bl. 12C
  16.30 - ul. Chrobrego - bl. 8
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /16.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Grunwaldzka - bl. 8
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /17.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul.Grunwaldzka - bl. 6 i bl. 4
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /18.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Przytorze - bl. 4 i bl. 4A , Józefów
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /19.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. W. Przedmieście - bl. 15 i bl. 18A
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /20.01./ - od godz. 9:00 - K.Wielkiego, Krzywoustego, Batorego, Żniwna i przylegające: Wrzosowa, Herberta, Lema, Miłosza, Gombrowicza, Pendereckiego - domy prywatne.

 Niedziela  Chrztu  Pańskiego  7 Stycznia 2024r.

 1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Przypomnijmy sobie przy tej okazji, że chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą.

 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu. Chrzest w naszej parafii jest udzielany w każdą niedzielę oprócz pierwszej niedzieli miesiąca w czasie mszy świętej o godz. 12:00. Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą następujące dokumenty:
  1) Akt urodzenia dziecka z USC,
  2) Akt ślubu kościelnego rodziców,
  3) Zaświadczenia dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego z własnej parafii tzn. parafii obecnego zamieszkania, a nie zameldowania. Chrzestnym może być osoba, która otrzyma odpowiednie zaświadczenie od własnego proboszcza, czyli: przyjęła odpowiednie sakramenty święte(Chrzest, Pokuta, Eucharystia i Bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na mszę święta i przyjmuje kolędę. Jeżeli jest to uczeń to uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to zawarła sakramentalny związek małżeński.

 3. Dziś po mszy świętej o godz. 10:30 dzieci z Przedszkola Nr 15. „Bajka” wystawią „ Jasełka”. Bardzo dziękujemy dzieciom , ich rodzicom i Paniom - nauczycielom za przygotowanie i to przedstawienie.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 5. Kolęda 8.01.2024 - 13.01.2024

  PONIEDZIAŁEK /8.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Jagiełły - bl. 7 i bl. 9.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /9.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Jagiełły - bl. 3 i bl. 4.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /10.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 - ul. Jagiełły - bl. 2 i bl. 1, ul.Grunwaldzka - bl. 12.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /11.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul.Grunwaldzka - bl. 12 A.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /12.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul.Grunwaldzka - bl. 12 B.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /13.01./ - od godz. 9:00 - Stara Wieś.

 Święto  Świętej  Rodziny  31 Grudnia 2023r.

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

 2. Zapraszamy dziś na Mszę Święta wieczorną o godz. 18:00, po której odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z racji zakończenia roku.

 3. Jutro w Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jutro nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 rano, pozostałe msze święte tak jak w niedziele.

 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. W pierwszy piątek wizyta u chorych przed południem.

 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. Tego dnia błogosławimy kredę i kadzidło, które jak co roku można będzie nabyć u p. Kościelnego. Msze święte w Uroczystość Objawienia Pańskiego (czyli w sobotę) według porządku niedzielnego.

 6. Msza św. wynagradzająca za zniewagi wyrządzane św. Janowi Pawłowi II w sobotę o godz. 18:00 , a nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi bezpośrednio po Mszy św. ok. godz. 17:00.

 7. Opłatek dla sióstr i braci różańcowych w sobotę o godz.15.oo na plebanii. Serdecznie zapraszamy.

 8. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W tę niedzielę 7.01.2024r. po mszy świętej o godz. 10:30 dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr.15.”Bajka” wykonają „Jasełka”.

 9. Woda święcona jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Ministranci będą tradycyjnie zapisywali na kolędową wizytę, którą przewidujemy w godzinach przed i po południowych. Prosimy o życzliwe przyjęcie posługujących przy ołtarzu chłopców.

 10. Kolęda 2.01.2024 - 5.01.2024

  WTOREK /2.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 – ul. Chrobrego – bl. 10.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /3.01./ - od godz. 9:00 lub 16.30 – ul. Królowej Jadwigi – bl. 3, bl. 5 i bl. 7
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /4.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Łokietka - bl. 1, ul. Królowej Jadwigi - bl. 4 i 6.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /5.01./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Chrobrego - bl. 4
 Pasterka  i  Boże Narodzenie 

 1. Jutro w Boże Narodzenie pierwsza msza święta o godz.9.00 , pozostałe według dalszego porządku niedzielnego. Drugiego dnia świąt porządek niedzielny mszy świętych oraz dzień naszej pamięci o Katolickim Uniwesytecie Lubelskim.

 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.

 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt- oprawę i ustawianie choinek, wykonanie Bożonarodzeniowej dekoracji pod opieką ks. Michała.

 4. Dziękujemy braciom Szymańskim z Łąkoszyna za ofiarowanie choinek do kościoła, a naszym parafianom pp.Miniszewskim za ich przywóz. Dziękujemy właścicielowi tartaku p.Tadeuszowi Karczewskiemu i jego pracownikom za wykonanie konstrukcji Bożonarodzeniowej szopki.

 5. Po świętach podejmujemy ciąg dalszy kolędy. Jutro drugiego dnia świątecznego podamy porządek kolędy na najbliższe dni.

 6. W sobotę po świętach zapraszamy na godz.17.00 na modlitwy wypominkowe za zmarłych i Mszę św. o pokój ich dusz.

 7. Kolęda 28.12.2023 - 30.12.2023

  CZWARTEK /28.12./ - od godz. 9:00 lub 16.30 – ul. Łokietka – bl.7.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /29.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Łokietka - bl.3 i bl.4. , ul. Jagiełły- bl. 11. i 13.
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /30.12./ - od godz. 9:00 - ul. Lipowa, Zielona, Oporowska (bez bloków) oraz Malina.
 II  NIEDZIELA  ADWENTU  10 Grudnia 2023r.

 1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Nabożeństwem związanym z tym okresem liturgicznym jest msza roratnia. Zapraszamy na roraty w dni powszednie o godz. 7:00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  w środę - św. Łucję,
  w czwartek - św. Jana od Krzyża

 3. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę odprawimy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych, zwłaszcza zatroszczmy się, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty święte. Sakramentu chorych udzielimy chętnym w sobotę po mszy świętej o godz. 11:00. Księża udadzą się z wizytą do chorych w sobotę o godz. 9:30. Zgłoszenia wizyty przyjmujemy w zakrystii. Spowiedź święta w piątek i w sobotę.

  Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich w czwartek, piątek i sobotę o godz. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00.

 4. Zechciejmy przez zakup świecy „Caritas”, wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, a przez nabycie sianka fundusz naszych ministrantów. Polecamy także diecezjalne kalendarze na 2024r.

 5. Dzisiaj składanymi ofiarami do puszek wspieramy naszych braci i siostry - katolików na Wschodzie. Za ofiarowane datki serdecznie w ich imieniu dziękujemy.

 6. Dziś po mszy świętej wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 7. Dziękujemy parafianom, którzy przyjmują księży z otwartymi sercami i życzliwością podczas nieco wcześniejszej tegorocznej kolędy. Częściowo w kolędzie pomaga nam były wikariusz, a obecnie proboszcz Parafii Dzierzbice ks. Sławomir.
  Wizyta duszpasterzy w tym tygodniu będzie przebiegała następująco..

  PONIEDZIAŁEK /11.12./ - od godz. 16.30 – ul. Łokietka – bl.8.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /12.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Łokietka - bl.6 i bl.4.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /13.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Łokietka - bl.2.

 I  NIEDZIELA  ADWENTU  3 Grudnia 2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2023/2024. W tym roku liturgicznym będziemy kontynuować temat poprzedniego roku liturgicznego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, koncentrując się na haśle „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku ”B”, natomiast czytania codzienne w okresie ”w ciągu roku” będą z roku II.

 2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.

 3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

 4. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to msza, w której towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7:00 rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy 14, 15 i 16 grudnia (czwartek, piątek i sobota). Poprowadzi je ks. dr Radosław Czarniak - proboszcz Parafii św. Trójcy w Strzelcach.

 5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świeczki, symbolizujące cztery niedziele Adwentu.

 6. W tym tygodniu w piątek przypada 08.12. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 8. Ze względu na możliwości personalne oraz krótki okres karnawału rozpoczęliśmy tegoroczną kolędę. Wszystkim , którzy ze zrozumieniem przyjmują tę decyzję jesteśmy wdzięczni. Dziękujemy za otwarte serca i mieszkania wielu Parafian, którzy przyjmują nas kapłanów.

 9. W tym tygodniu kolęda będzie przebiegała następująco:

  PONIEDZIAŁEK /4.12./ - od godz. 9:00 lub 16.30 – ul. Chrobrego – bl.6.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /5.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Chrobrego - bl.18.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /6.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Chrobrego - bl.16.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /7.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Chrobrego - bl.20. i bl.14.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /09.12./ - od godz. 9:00 Bielawki

 Uroczystość  Jezusa Chrystusa  Króla Wszechświata  26 Listopada 2023r.

 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza ma podwójny sens. Z jednej strony zawiera się w niej przekonanie o wszechobecnym panowaniu Syna Bożego, a z drugiej zawarta jest zapowiedź końca ku któremu zmierzamy.

 2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu- rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy świętej roratniej o godz.7.oo. Dodatkowe roraty dla tych, którzy nie mogą być obecni rano we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30.

 3. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na 2024r.

 4. Przyjmujemy intencje mszalne na 2024r. w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 5. Taca w przyszła niedzielę na Seminarium Duchowne.

 6. Zgodnie z postanowieniem Społecznego Komitetu Budowy Kościoła , który pełni rolę Rady Parafialnej od poniedziałku rozpoczynamy tegoroczną kolędę. Wcześniejsze rozpoczęcie kolędy jest spowodowane względami personalnymi i krótkim okresem karnawału. Trochę w kolędzie będzie pomagał x. Sławomir, były nasz wikariusz , a obecnie proboszcz w Dzierzbicach.

 7. PLAN KOLĘDY W DNIACH 27.11. - 2.12.

  PONIEDZIAŁEK /27.11./ - od godz. 9:00 lub 16.30 – ul. Batorego bl. 3,5,9.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  WTOREK /28.11./ - od godz. 9:00 lub 16:30 — ul. Batorego bl. 7 i 11.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  ŚRODA /29.11./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Batorego bl. 15.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  CZWARTEK /30.11./ - od godz. 9:00 lub 16:30 - ul. Batorego bl. 17 i 19.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  PIĄTEK /01.12./ - od godz. 9:00 lub 16:30 – ul. Boh. Walk n/ Bzurą.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------
  SOBOTA /02.12./ - od godz. 9:00 Sieraków

 XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  26 Listopada 2023r.

 1. Na pytanie, kto osiągnie zbawienie, dzisiejsza liturgia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach: osiągnie je ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od Boga. Czy ja wykorzystałem to, co otrzymałem w prezencie?

 2. Warto też zastanowić się , czy ja jestem przygotowany na spotkanie z Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi świętej ? Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek - Św. Rafała Kalinowskiego,
  we wtorek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny,
  w środę- św. Cecylię,
  w piątek - świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i jego Towarzyszy.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która obchodzona jest w kościele powszechnym od 1925r.

 6. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent, a tym samym nowy rok kościelny. Z Adwentem związane są msze św. poranne zwane roratami ku czci Matki Bożej. Już dziś informujemy, że msze święte roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz.7:00. Specjalne roraty dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30.

 XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  12 Listopada 2023r.

 1. Chrystus przedstawia nam przypowieść o pannach roztropnych i nieroztropnych, która zwraca nam uwagę, że na spotkanie z Nim trzeba być przygotowanym. Trzeba nam, abyśmy zadali sobie pytanie: czy jesteśmy gotowi stanąć przed Bogiem i zdać sprawę z naszego życia?

 2. Dzisiejsza ewangelia, jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza tych starszych i chorych, wspierając ich w przystąpieniu do sakramentów świętych. Może trzeba zaprosić kapłana do naszego domu z posługą sakramentalną.

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w piątek - św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę;
  w sobotę- bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę.
  W sobotę (18.11.)po mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia. Śpiewy i modlitwy poprowadzi nasza rodzinna Schola Parafialna. Serdecznie zapraszamy.

 4. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2024r. Księża przyjmują także na wypominki za zmarłych.

 5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2024r.

 6. Dziś po Mszy św. wieczornej comiesięczne spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 XXXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  5 Listopada 2023r.

 1. Katecheza, którą wygłosił Pan Jezus, stawia przed nami pytanie, komu chcemy się podobać, ludziom czy Bogu ? Jeżeli ludziom, to będziemy się wywyższać, a innych będziemy traktowali jak swoje sługi, ale jeżeli chcemy się podobać Bogu, to wystarczy być sługą Boga i człowieka.

 2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza oraz uzyskaniem odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za cierpiące dusze w czyśćcu.

 3. Księża przyjmują w zakrystii i kancelarii wypominki za zmarłych oraz dziewicy i męczennicy intencje mszalne na cały 2024r.

 4. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w czwartek-rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek-Św. Leona Wielkiego, w sobotę- Św. Marcina z Tours.

 5. W sobotę w naszej diecezji Uroczystość Głównej Patronki- Św. Wiktorii. Ponawiamy zaproszenie księdza biskupa Ordynariusza do wzięcia udziału w uroczystościach diecezjalnych w Łowiczu.

 6. W sobotę przypada 105.rocznica odzyskania niepodległości. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Msze święte w naszym kościele 11.listopada o godz.9.00, 17.00 i 18.00.

 7. Za tydzień w niedzielę 12.11. po Mszy świętej wieczornej obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 8. W sobotę 18.11. po mszy świętej wieczornej z okazji wspomnienia św. Karoliny wieczór uwielbienia. Pieśni i modlitwy poprowadzi nasza rodzinna Schola parafialna. Serdecznie zapraszamy.

 9. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

 XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  29 października 2023r.

 1. W środę uroczystość Wszystkich Świętych, dzień modlitwy za wstawiennictwem Wszystkich Świętych Pańskich. Przez ich wstawiennictwo polecajmy nas samych, naszych bliskich i zmarłych. W oktawie tej uroczystości (1-8 listopada) można uzyskać odpust przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. 1 listopada zbiórka na cmentarzach na Seminarium.

 2. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu polecajmy w modlitwie wszystkich zmarłych.

 3. Msze święte w naszym kościele 1 i 2 listopada o godz. 7:00, 8:00, i 18:00. Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17:00.
  Msze święte 01.11. za zmarłych i procesje za na cmentarzach są o godz.:
  Cmentarz Kutnowski godz. 11:30 i 16:00.
  Cmentarz na Kuczkowie godz. 11:00.

 4. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy i modlitwę za zmarłych. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przyjmowane są także intencje Mszy św. na cały 2024r.

 5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ponadto przypominamy, że po dzisiejszej zmianie czasu z letniego na zimowy nabożeństwo pierwszo - sobotnie o godz.18:30, a następnie msza święta w duchowej łączności ze św. JPII o godz. 19:00.

 6. Prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2024r. są do nabycia u Pana kościelnego.

 7. W dniu dzisiejszym przypada 3 rocznica śmierci Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego. Pamiętajmy o zmarłym pasterzu w modlitwie. Dobry Jezu……….

 XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  22 października 2023r.

 1. Dziś przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za Jego Pontyfikat , świętość jaką osiągnął oraz to wszystko co uczynił dla nas Polaków. Prosimy też o Jego wstawiennictwo przed Bogiem za naszą Ojczyzną i za wszystkimi, którzy Polskę mają w sercu i szczerze miłują.

 2. Dziś także przeżywamy Niedzielę Misyjną, podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą Słowo Boże, jak i tych, na glebę serc, których jest to słowo zasiewane. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

 3. Jutro 23 dnia miesiąca o godz. 19:00 msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Serdecznie zapraszamy do udziału i modlitwy.

 4. W kancelarii parafialnej(poniedziałki, środy i piątki) oraz w zakrystii są przyjmowane intencje mszalne na cały 2024r. Przypominamy, że księża przyjmują wypominki za zmarłych. Nie zapominajmy o modlitwie za naszych zmarłych. Ich odejście nie przerwało naszej więzi z nimi. Oni nas tylko wyprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. Nasza modlitwa za zmarłych nie tylko im pomaga, lecz także sprawia, że skuteczne staje się ich wstawiennictwo za nami. Wypominki jednorazowe będą polecane na cmentarzach: Kutnowskim Parafialnym i Miejskim na Kuczkowie w czasie procesji oraz w naszym kościele 1 i 2 listopada o godz.17:00, będziemy za zmarłych modlić się na różańcu. Wypominki roczne będą polecane zgodnie z harmonogramem, który każda osoba zamawiająca otrzymuje.

 5. Polecamy kalendarze diecezjalne na 2024 r. oraz prasę katolicką. Są one do nabycia u pana kościelnego.

 6. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca przed świątynią kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina – Rodzinie”. Za składane dary serca na parafialne dzieła dobroczynne składamy podziękowanie. Za tydzień taca na ogrzewanie.

 7. Dnia 29 października w przyszłą niedzielę mija trzecia rocznica śmierci J .Eks. Ks. Bp. Józefa Zawitkowskiego. W modlitwie powszechnej podczas każdej mszy świętej będziemy modlić się o wieczny pokój dla zmarłego pasterza.

 8. W sobotę 28.10. przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA Dzień Papieski 15 października 2023r.

 1. Zapraszamy na modlitwę różańcową, w czasie której polecajmy Bogu trudne sprawy naszych rodzin i nas samych. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz.16.45, a w niedziele o godz. 17.30.Wyjątkowo dziś różaniec o godz.17.15. Dziś różaniec odmówimy z racji papieskiej niedzieli w łączności ze św. JPII, prosząc świętego o wstawiennictwo w naszych intencjach.

 2. Tradycyjnie z racji Dnia Papieskiego jak co roku, po mszy zbierane są do puszek ofiary na stypendia dla niezamożnej, a uzdolnionej młodzieży z wiejskich terenów. Bóg zapłać za te ofiary.

 3. Intencje mszalne na cały 2024r. są przyjmowane w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Księża przyjmują na wypominki roczne i jednorazowe. Wypominki roczne będą polecane w ostatnie soboty miesiąca przed mszami świętymi za zmarłych. Wypominki jednorazowe będą odmawiane na cmentarzach ( starym kutnowskim i nowym na Kuczkowie) w czasie procesji oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.oo w kościele w czasie modlitwy różańcowej za zmarłych.

 4. Jutro 16 października przypada 45 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II, natomiast liturgiczne wspomnienie będzie miało miejsce w dniu 22.października w niedzielę.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - św. Jadwigę Śląską;
  we wtorek- św. Ignacego Antiocheńskiego;
  w środę- św. Łukasza Ewangelistę;
  w piątek- św. Jana Kantego.

 6. Jak co roku polecamy znicze Caritas (w tym roku tylko wkłady z logo Caritas) oraz kalendarze katolickie na 2024r. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  8 października 2023r.

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie 13.10. tj. w piątek na godz. 19:00. Modlitwa różańcowa jest ratunkiem dla schorowanego świata i zapewnieniem nam zbawienia.

 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach - we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych dni, zwłaszcza błagajmy o pokój dla Ukrainy i dla świata.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - bł. Wincentego Kadłubka;
  w piątek - bł. Honorata Koźmińskiego - współpatrona naszej diecezji,
  a w sobotę Dzień Edukacji Narodowej.
  W piątek z racji święta głównego Patrona Diecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsnych pokarmów na mocy dyspensy biskupa Ordynariusza. Sobotnie nabożeństwo różańcowe ofiarujemy za nauczycieli, wychowawców i katechetów z okazji ich dorocznego święta.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy Obchodzić kolejny Dzień Papieski. Z tej okazji nabożeństwo różańcowe, nieco wcześniej, o godz. 17:15. Odmówimy Różaniec ze św. JP II posługując się nagraniem archiwalnym, a nasza Schola ubogaci modlitwę śpiewem. Tradycyjnie tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia na stypendia dla wiejskiej, zdolnej i ubogiej młodzieży.

 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii. Każdy kto będzie zamawiał wypominki roczne otrzyma informację o nowej formie modlitwy za drogich zmarłych. Informujemy, że modlitwy wypominkowe będą z reguły w ostatnie soboty miesiąca o godz. 17:00, z małymi wyjątkami, a po wypominkach sprawowana będzie Msza św. za zmarłych.

 6. Intencje Mszy św. na cały 2024 r. będą przyjmowane od środy tj. od 11 października w kancelarii parafialnej. Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej, a później zgodnie z czynną kancelarią. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2024r. Motyw wiodący kalendarza to młodzi w Kościele. Są do nabycia wkłady do zniczy nagrobnych z logo Caritas.
 XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  1 października 2023r.

 1. Kościół w październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej i zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie.

 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych rodzin i nas samych.

 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ku przypomnieniu w pierwszy piątek adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 15:00 z możliwością spowiedzi pierwszo piątkowej. Podczas adoracji także nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 19:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 20:00 Msza święta przebłagalna za zniewagi wyrządzane św. Janowi Pawłowi II z prośbą o Jego wstawiennictwo.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - św. Aniołów Stróżów;
  w środę - św. Franciszka z Asyżu;
  w czwartek - Faustynę Kowalską,
  a w sobotę - Matkę Bożą Różańcową

 5. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę autokarową do Domaniewic wyjeżdżają w sobotę o godz. 7:45 z parkingu przed świątynią. Przyjmujemy zapisy i zachęcamy do pielgrzymki autokarowej w dniu 21.10. (sobota) do Markowej i do Lublina.

 6. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza niewiasty do dorocznej pielgrzymki kobiet do Łowicza w dniu 14.10.(sobota). Wyjazd indywidualny. Początek pielgrzymki w kościele Dobrego Pasterza w Łowiczu o godz. 8:00. Zakończenie w Bazylice Katedralnej Mszą świętą i zawierzeniem kobiet Księżnej Łowickiej.

 7. Intencje mszy św. na cały 2024 r. będą przyjmowane od środy 11 października w kancelarii parafialnej. Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej, a później zgodnie z czynną kancelarią.

 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2024r.

 9. Możemy także nabywać wkłady do zniczy z logo Caritas w cenie 4 zł.
 XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  24 września 2023r.

 1. Dziś przeżywamy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy,
  w poniedziałek –bł. Władysława z Gielniowa;
  w środę-św. Wincentego a’ Paulo;
  w czwartek-św. Wacława męczennika;
  w piątek –św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  w sobotę-św. Hieronima.

 2. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „ Różaniec - to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w swej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Zapraszamy do udziału w różańcowych nabożeństwach, które odprawiane w dni powszednie na godz. 16.45 i w niedziele na godz. 17.30.strong> Rozważania i modlitwę różańcową od poniedziałku do piątku prowadzą pod okiem katechetów dzieci i młodzież, a soboty i niedziele członkowie Kół Różańcowych.

 3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich. Polecamy serdecznie kalendarze diecezjalne na 2024r.

 4. Od 11października tj. od środy przyjmowane będą w kancelarii parafialnej intencje Mszy świętych na cały 2024r. Osoby, które chcą zamówić msze święte gregoriańskie na przyszły rok zgłaszają się nieco wcześniej z taką intencją.

 5. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i w ślad za nim podejmujemy również trud kształtowania swoich postaw życiowych, w związku z tym warto sięgnąć po prasę i książkę katolicką. Nasze wykształcenie w jakiej dziedzinie jest dobrze rozwinięte, ale czy możemy powiedzieć, że dobrze rozwinięte jest nasze wykształcenie w dziedzinie religii?

 6. Koła Różańcowe organizują doroczną pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Domaniewicach w dniu 07.10.(sobota). Zapisy na wyjazd przyjmujemy w zakrystii. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 7. W dniu 28.09.(czwartek) organizowana jest modlitwa na ulicach świata Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu o godz.15.oo gromadzimy się przy naszej Osiedlowej Kapliczce. Zachęcamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.
 XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  17 września 2023r.

 1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 2. Dzisiejszej niedzieli przypada Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Wszyscy korzystamy z mediów. Bądźmy krytyczni wobec przekazywanych nam informacji. Wybierajmy te media, które wnoszą w nasze życie pozytywne wartości. Nie szukajmy w mas mediach taniej sensacji czy plotki , ale prawdy. Zwłaszcza my katolicy i Polacy korzystajmy z mediów chrześcijańskich i narodowych.

 3. Dziś obchodzimy rocznicę napadu Rosji na Polskę (17 IX 1939). Pamiętajmy o tych którzy zginęli za naszą wolność w modlitwach.

 4. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia :
  w poniedziałek - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży;
  w środę - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  w sobotę - św. Pio z Pietrelciny. Zapraszamy czcicieli O.Pio na godz.19:00.

 5. We wtorek z okazji 19 dnia miesiąca modlimy się przy relikwiach bł. Jerzego Popiełuszko-kapłana męczennika.

 6. Dziś z racji trzeciej niedzieli miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne prowadzone przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina-Rodzinie”. Za ofiarowane dary serca składamy podziękowanie.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. W szczególny sposób chcemy polecić historyczny magazyn podejmujący tematy Kościoła, Dziedzictwa i Ojczyzny wydawany przez redakcję tygodnika „Niedziela”.
 XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  10 września 2023r.

 1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedną z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina już prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus. Stopniując upomnienie: najpierw w cztery oczy, później wobec jednego lub dwóch świadków, a ostatecznie wobec Kościoła.

 2. Dziś o godz. 8:45 wyrusza piesza pielgrzymka do Matki Bożej Pani Ziemi Kutnowskiej do Głogowca na uroczystości dziękczynne za koronację cudownego wizerunku Maryi. Uroczystości dziękczynne o godz. 12:00

 3. Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów. W przyszłą niedzielę 17 września po mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie organizacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 4. W środę, 13 września o godz. 19:00 msza święta i Fatimskie Nabożeństwo. Czcicieli Maryi serdecznie zapraszamy.

 5. W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, a także czy my i nasi bliscy noszą symbol wiary na sobie.

 6. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w środę - Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  w piątek - Najświętszą Maryję Pannę Bolesną;
  w sobotę - św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

 7. Polecamy prasę i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.
 XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  3 września 2023r.

 1. Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.

 2. Zapraszamy na mszę świętą na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów o godz. 8:00 w dniu jutrzejszym. Wszyscy z pewnością zdążą na uroczystości szkolne.

 3. W dniu 8 września (piątek) przypada Święto Narodzenia NMP, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym związane jest błogosławieństwo ziarna do obsiewania pól. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 4. Na uroczystości dziękczynne za Koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej – Pani Ziemi Kutnowskiej jaka miała miejsce w 1975 r., wyruszy w dniu 10.09. (niedziela) o godz.8:45, z przed naszego kościoła piesza pielgrzymka do Głogowca. Uroczystości dziękczynne o godz. 12:00. Po drodze dołączą pielgrzymi z parafii św. Wawrzyńca oraz Św. Jana Chrzciciela. Pielgrzymów w tym roku prowadzi wikariusz z Parafii św. Wawrzyńca.

 5. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne a o godz. 17:15 spotkanie członków Kół Różańcowych z księdzem opiekunem ks. Tadeuszem oraz modlitwa różańcowa.

 6. Polecamy prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania tygodników: „Niedziela” i „ Gość Niedzielny” oraz do ich lektury.
 XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  27 sierpnia 2023r.

 1. Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.

 2. Dziś gościmy w naszej wspólnocie księdza Mariusza z Parafii M.B. Pompejańskiej w Warszawie. Tacę przeznaczamy na budowę tego Sanktuarium. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże przez kapłana i złożone dary serca na budowę Świątyni ku czci M.B. z Pompei.

 3. W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.

 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy w te dni na stałe nabożeństwa.

 5. Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i już w piątek przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, rodziców, dzieci i młodzież.

 6. Od 1 września przywracamy powakacyjny porządek mszy świętych. Powraca więc poranna msza św. w dni powszednie o godz. 7:00 a niedzielna wieczorna eucharystia sprawowana będzie o godz. 18:00

 7. Na uroczystości dziękczynne za Koronację M.B. Głogowieckiej wyruszy w dniu 10.09. o godz. 8:45 sprzed naszej świątyni piesza pielgrzymka. W tym roku przewodnikiem będzie ks. wikariusz z Parafii św. Wawrzyńca.

 8. Polecamy prasę katolicką.
 XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  20 sierpnia 2023r.

 1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągniecia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc się na drogach i bezdrożach życia ludzkiego.

 2. Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem, dla tych którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do domu Ojca.

 3. Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa warto sobie zadać pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?

 4. W tym tygodniu w środę przypada 23 dzień miesiąca. Z tej okazji o godz. 19:00 Msza święta i Nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 5. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 6. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze z parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina - Rodzinie” kwestują na rzecz podopiecznych. Za datki składane do puszki serdecznie dziękujemy.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

 8. Za tydzień będziemy gościć kapłana z Parafii pw. Matki Bożej Pompejańskiej z Warszawy. Ksiądz gość wygłosi kazania na wszystkich mszach świętych i zbierze tacę na budowę Sanktuarium Maryjnego w Stolicy. Za życzliwe wsparcie dzieła budowy świątyni składamy serdeczne podziękowanie.
 XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  13 sierpnia 2023r.

 1. Św.Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od miłości Bożej.

 2. Dzisiaj z okazji 13 dnia miesiąca Fatimskie Nabożeństwo i procesja o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie do udziału.

 3. Jutro 14 sierpnia wchodzi na Jasną Górę XXVIII Piesza Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka. Dziękujemy gorąco pielgrzymom za ich trud wędrowania połączony z żarliwą modlitwą do Matki Bożej także w naszych intencjach. My również pamiętaliśmy o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.

 4. Pojutrze we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.

 5. W Święto Wniebowzięcia N.M.P. we wtorek zbiórka do puszek na powodzian w Słowenii.

 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - św. Maksymiliana Kolbego;
  w środę - św. Rocha,
  w czwartek – św. Jacka.

 7. We wtorek przypada 103.rocznica Bitwy Warszawskiej.

 8. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, aby we właściwym świetle rozumieć sprawy Kościoła i świata.

 10. Polski Związek Niewidomych Oddział w Kutnie organizuje autokarową jednodniową pielgrzymkę do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie w dniu 09.09. Zapisy w biurze PZN-u przy ul. Wyszyńskiego 11 we wtorki i czwartki (godz.9.oo-13.oo.) lub pod tel. 739 951 281. Koszt ok. 60 zł. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału.
 ŚWIĘTO  PRZEMIENIENIA  PAŃSKIEGO  6 sierpnia 2023r.

 1. Przemienienie Pańskie na górze Tabor to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka.

 2. W historii naszego kraju to święto związane było z chorobami-epidemiami, które przetaczały się przez naszą Ojczyznę, zwłaszcza w XIX wieku, i modlitwami zanoszonymi wtedy do Boga o przemianę tego utrapienia.

 3. W naszych czasach to między innymi: sierpniowa abstynencja od napojów alkoholowych i wyjście z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku.

 4. Chciejmy i my w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam przemienić nasze życie i zbliżyć nas do Boga i człowieka. Takim dziełem jest z pewnością udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Wspierajmy modlitwami naszych braci i siostry , którzy dziś wyruszyli z Łowicza do Matki Bożej Jasnogórskiej, którzy także w naszej intencji ofiarują swój trud pielgrzymi.

 5. W tym tygodniu 10 sierpnia (czwartek) w macierzystej parafii św. Wawrzyńca święto patronalne. Głowna msza święta odpustowa sprawowana przez Pasterza Diecezji Jego Eksc. ks. bp. Andrzeja F. Dziubę w czwartek o godz.18.00.

 6. W następny wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu według porządku wakacyjnej niedzieli.

 7. Polski Związek Niewidomych Oddział w Kutnie organizuje pielgrzymkę autokarową do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w dniu 09.09. Bliższe informacje w biurze PZN-u przy ul. Wyszyńskiego 11 we wtorki i czwartki od godz. 9.oo do13.oo lub pod tel. 739 951 281. Koszt ok. 60 zł. Wyjazd będzie możliwy o ile zbierze się odpowiednia liczba uczestników. Zachęcamy gorąco do tej jednodniowej pielgrzymki.

 8. Polecamy prasę katolicką - Tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.
 XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  30 lipca 2023r.

 1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również dzisiejsza liturgia słowa.

 2. Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając piękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy sobie uświadomić, że w tych wspaniałych miejscach znaleźliśmy się, aby dawać świadectwo o swojej miłości do Boga i człowieka.

 3. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych, może więc warto podjąć udział w XXII Łowickiej Młodzieżowej Pielgrzymce na Jasną Górę.

 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; zechciejmy w tych dniach skorzystać ze stałych nabożeństw odprawianych w naszej wspólnocie.

 5. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek - św. Ignacego z Loyoli;
  we wtorek-św. Alfonsa Marię Liguoriego;
  w piątek-św. Jana Marii Vianeya.

 6. Po jutrze rozpoczyna się sierpień, od lat miesiąc dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęceni przez Pasterzy-Biskupów podejmijmy w tej intencji naszą osobistą abstynencję i modlitwę.

 7. W przyszłą niedzielę 06. Sierpnia będziemy obchodzić w Kościele Święto Pańskiego Przemienienia.

 8. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  23 lipca 2023r.

 1. Kontynuując rozważanie dotyczące obsiewania naszych serc słowem Bożym uświadamiamy sobie, że sensem zasiewu jest zebranie dobrego plonu. Potrzeba więc zadać sobie zasadnicze pytanie: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara?

 2. Powoli mija pierwszy miesiąc wakacji, warto zadać sobie pytanie, czy wykorzystaliśmy dany nam przez Boga czas na wypoczynek, ale także na ożywienie swojej wiary, poprzez nawiedzenie sanktuariów i innych miejsc, gdzie nasza wiara zostanie pobudzona do działania.

 3. Tradycyjnie w sierpniu wyruszają pielgrzymki piesze na Jasną Górę. Może warto podjąć trud pielgrzymowania do Czarnej Madonny i przed jej ołtarzem przedstawić swoje trudy i bolączki, prosząc o pomoc i wsparcie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Łowicką na Jasną Górę przyjmowane są „online”.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek św. Kingę;
  we wtorek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa;
  w środę św. Joachima i Annę - Rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  w sobotę św. Martę, Marię i Łazarza.

 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.
 XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  16 lipca 2023r.

 1. Rozpoczęte na polach żniwa pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: Jak to z naszą wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce?

 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy otworzyć na Niego nasze umysły i serca. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik ma powinność uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.

 3. Korzystajmy z prasy i mediów katolickich, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
  w czwartek wspomnienie bł. Czesława;
  w sobotę- święto Marii Magdaleny.
  W przyszła niedzielę przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 5. W piątek 21 lipca zbiórka zużytego elektrosprzętu przed świątynią na placu do godz.11.oo.Pozbywając się takiego sprzętu wspieramy misje.

 6. W najbliższy piątek po mszy świętej wieczornej ok godz.18.3o spotkanie jasnogórskich pielgrzymów Grupy Biało - Żółtej z Przewodnikiem ks. Jackiem w naszym kościele.

 7. Za tydzień w niedzielę bezpośrednio po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Św. Ojca Pio.
 XIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  9 lipca 2023r.

 1. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Po trudach całorocznej pracy, człowiek szuka miejsca, gdzie mógłby odpocząć, najlepiej w miejscu ustronnym, gdzie cisza i spokój. Chrystus jednak zwraca uwagę , że to nie wystarczy, gdyż demony codzienności i tam mogą nas dopaść. Jedyne pokrzepienie można znaleźć tylko u Chrystusa, patrząc na otaczającą nas rzeczywistość oczami Bożymi, które daje ukojenie dla duszy.

 2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy świętej i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach. Obecność na mszy św. jest jedną z wielu form przyznania się do wiary i świadczenia o niej.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek św. Benedykta patrona Europy;
  w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
  w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta ;
  w sobotę św. Bonawentury.

 4. Ku przypomnieniu ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.oo w pozostałe miesiąca o godz. 18.oo.

 5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 6. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych. W dni powszednie nie ma Mszy świętej porannej , a Msza święta wieczorna w niedziele wakacyjne-recytowana o godz. 20.oo.

 7. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz.16.oo do 17.oo. W bardzo pilnych sprawach typu wizyta u ciężko chorego lub załatwienie pogrzebu prosimy o telefon.

 8. We wtorek 11 lipca obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. To data niełatwa dla obu narodów. Obecna wojna na Ukrainie, kiedy Polacy przyjęli miliony uchodźców wojennych, jest bardzo dobrą okazją do pojednania i przebaczenia. Kiedyś pomiędzy Polakami, a Ukraińcami na wspólnym stole leżały karabin, topór, broń, a teraz został położony chleb i wyciągnięta pomocna dłoń. Ofiara życia niewinnych osób z 11 lipca 1943r. wzywa nas do głębokiej refleksji, do gorliwej modlitwy o odpuszczenie, przebaczenie i pojednanie w oparciu o prawdę.
 XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  2 lipca 2023r.

 1. Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w różnych miejscowościach i świątyniach. Zechciejmy z tej rzeczywistości skorzystać, aby łącząc element poznawczy dotyczący danego terenu, poznawali również świętych patronów i lokalne tradycje religijne.

 2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy świętej i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach. Obecność na mszy św. jest jedną z wielu form przyznania się do wiary i świadczenia o niej.

 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek adoracja wynagradzająca N.S.P.J. od godz.15.oo, możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej , nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Ku przypomnieniu msze święte w wakacje w pierwsze piątki o godz. 17.3o i 18.oo.

 4. Przypominamy także , że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.oo w pozostałe miesiąca o godz. 18.oo.

 5. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy:
  w poniedziałek święto św. Tomasza Apostoła;
  w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 7. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych. W dni powszednie nie ma Mszy świętej porannej , a Msza święta wieczorna w niedziele wakacyjne-recytowana o godz. 20.oo.

 8. Władza Diecezjalna Łowicka dokonała zmian personalnych na urzędzie wikariuszy w naszej Parafii. Skierowała do pracy duszpasterskiej ks. Tadeusza Piotrowskiego oraz ks. Michała Szkupińskiego. Czcigodnym księżom życzymy owocnej pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

 9. Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz.16.oo do 17.oo.W bardzo pilnych sprawach typu wizyta u ciężko chorego lub załatwienie pogrzebu prosimy o telefon.
 XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25 czerwca 2023r.

 1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy przyznawali się do Niego przed ludźmi, bo wtedy i On przyzna się do nas przed Ojcem Niebieskim. Czy należymy do tych, którzy świadczą o Jezusie Chrystusie ?

 2. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość korzystania z niedzielnej Mszy świętej i innych praktyk religijnych dla swoich dzieci przebywających na wakacjach. Obecność na mszy św. jest jedną z wielu form przyznania się do wiary i świadczenia o niej.

 3. W tym tygodniu przeżywamy pierwszą sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ku przypomnieniu w pierwszą sobotę miesiąca o godz.19.oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 20.oo Msza św. przebłagalna za zniewagi wyrządzane św. Janowi Pawłowi II z prośbą o Jego wstawiennictwo .

 4. Przypominamy także , że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.oo w pozostałe miesiąca o godz. 18.oo.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w środę św. Ireneusza, a w czwartek obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele we wtorek o godz. 9.oo, 17.oo i 18.oo. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

 6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 7. Od jutra tj. od 26 czerwca wakacyjny porządek Mszy świętych. W dni powszednie nie ma Mszy świętej porannej , a Msza święta wieczorna w niedziele wakacyjne o godz. 20.oo.

 8. Władza Diecezjalna Łowicka dokonała zmian personalnych na urzędzie wikariuszy w naszej Parafii: zwolniła ks. Jacka i ks. Sławomira z dniem 30.06.2023r. Jednocześnie mianowała ks. Sławomira Skowronka administratorem( z prawami i obowiązkami proboszcza) Parafii Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie , a ks. Jacka Zielińskiego wikariuszem Parafii Katedralnej w Łowiczu. Jest to awans dla naszych księży. Serdecznie dziękujemy im za kapłańską posługę w naszej Parafii i życzymy owocnej służby w nowych wspólnotach parafialnych.
 XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  18 czerwca 2023r.

 1. Zbliża się czas wakacji, będziemy w różnych miejscach, wśród różnych ludzi, chciejmy wobec nich świadczyć, że przez życie idziemy jak uczniowie Chrystusa. Pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy świętej. Pamiętajmy też o stosownym ubiorze gdy wchodzimy do miejsc sakralnych, czyli świątyń, na cmentarze i do innych miejsc kultu. Strój bardziej „godny” niż „wygodny”.

 2. W piątek 23 dnia miesiąca o godz. 19.oo Msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami.

 3. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz.8.oo. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i całe Grono Pedagogiczne.

 4. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.oo a w niedziele i święta o godz. 17.3o.

 5. Po najbliższej niedzieli tj. od 26.06. wakacyjny porządek mszy świętych; w dni powszednie nie ma mszy porannej ,a w niedziele msze św. wieczorne recytowane o godz. 20.00.

 6. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.

 7. W związku z coraz mniejszą liczbą interesantów kancelaria parafialna będzie czynna od 1 lipca trzy razy w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.oo do 17.oo. Bardzo ważne sprawy jak wizyta u chorych lub pogrzeb można zgłaszać telefonicznie.

 8. W dzisiejszą trzecia niedzielę miesiąca wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” podejmują kwestę. Za złożone ofiary zakupimy żywność i środki chemiczne dla Ukrainy. Dziękujemy za dary serca.

 9. Zgodnie z wcześniejszymi ogłoszeniami przed okresem wakacyjno-urlopowym dzisiejszej niedzieli modlimy się za kierowców i święcimy ich pojazdy. Każdy kierowca otrzymuje obrazek ze specjalną modlitwą przed podróżą i wizerunkiem św. Krzysztofa patrona podróżujących. Składając datki do koszyczka wspieramy „MIVA POLSKA”, która między innymi funduje pojazdy na misje.
 X  NIEDZIELA  ZWYKŁA  11 czerwca 2023r.

 1. Dziś dzień naszej solidarności i duchowej łączności ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie - Wilanowie, która jest Wotum Polskiego Narodu za odzyskanie niepodległości. Uroczystości dziękczynne centralne odbyły się ubiegłej niedzieli na Polach Wilanowskich. Ze względu na uroczystość Odpustową w naszej Parafii jaka miała miejsce ubiegłej niedzieli przenosimy to dziękczynienie na dzisiejszą niedzielę. Po każdej mszy św. dokonamy aktu dziękczynienia i zawierzenia Opatrzności Bożej nas samych oraz naszych bliskich.

  Dziś zbiórka do puszek na wykończenie Świątyni Bożej Opatrzności. Za składane dary serca dziękujemy.

 2. W najbliższy wtorek 13 czerwca o godz. 19:00 Fatimskie Nabożeństwo, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

 3. W czwartek, 15 czerwca na zakończenie oktawy Bożego Ciała po mszy św. o godz. 17:30 procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy, podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym.

 4. W piątek, 16 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 5. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca po każdej mszy świętej będziemy święcić pojazdy mechaniczne (samochody, motocykle, rowery, hulajnogi) przed okresem urlopowo- wakacyjnym. Każdy kierowca otrzyma obrazek ze św. Krzysztofem - patronem podróżujących - ze specjalną modlitwą przed podróżą.

 6. Powoli dobiega końca kolejny rok szkolny. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów i ich bliskich , nauczycieli, wychowawców i katechetów do udziału we mszy świętej dziękczynnej za kolejny rok nauki. Msza święta na zakończenie roku szkolnego 23.06. o godz. 8:00.

 7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 8. Od 26 czerwca tj. poniedziałku, wakacyjny porządek mszy świętych. W dni powszednie nie ma mszy świętej porannej, a msza święta wieczorna w niedziele o godz. 20:00.
 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTRZEJ
 ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ 4 czerwca 2023r.

 1. Czyniąc znak krzyża mówimy : „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem - Bogiem z nami.

 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas swoim Ciałem, abyśmy w drodze nie ustali. Procesja w tym roku wyruszy ok. godz. 10:45 z kościoła św. Wawrzyńca , przejdzie do kościoła św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Tarnowskiego i zakończy się mszą świętą w kościele.
  Msze święte w Boże Ciało w naszej świątyni o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

 3. Ponadto informujemy już dziś, że na zakończenie oktawy Bożego Ciała tj. 15.06. w czwartek po mszy świętej o godz. 17.30. będzie także procesja do 4 ołtarzy wokół naszej świątyni. Bedzie to wspaniała okazja do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego dla tych również Parafian, którzy z różnych względów nie mogli pójść w procesji na Boże Ciało.

 4. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy Patronalne Święto zwane Odpustem oddając cześć św. Jadwidze królowej. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie Jubilat ks. Kamil Goc pochodzący z naszej Parafii. Po sumie tradycyjnie procesja eucharystyczna.

 5. Po południu o godz. 18:00 rozpoczniemy Biesiadę Odpustową. Tej niedzieli nie ma mszy św. wieczornej. Będzie wiele atrakcji muzycznych oraz jak zawsze poczęstunek z grilla oraz słodkości przygotowane przez parafianki. Zapraszamy do dobrej zabawy.
 UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA ŚWIĘTEGO  28 maja 2023r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie nazywana Zielonymi Świątkami, obchodzona Pięćdziesiątego dnia po Zmartwychwstaniu, upamiętnia wydarzenie napełnienia mocą Ducha Świętego Apostołów. Otrzymali oni Ducha Świętego po to, aby mogli mężnie wyznawać wiarę, bronić jej i według niej żyć. Konsekwencją tego wydarzenia dla apostołów było udzielenie im władzy odpuszczania grzechów.

 2. Dziś przypada 42 rocznica narodzin dla nieba bł. Stefana kard. Wyszyńskiego; przez Jego wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu sprawy naszej Ojczyzny.

 3. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym przeżywamy święto N.M.P. Matki Kościoła. W dniu jutrzejszym msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 4. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto:
  w środę - Święto Nawiedzenia N.M.P.;
  w czwartek - Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Msze święte w czwartek 01.06. o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Członkowie Kół Żywego Różańca mają tego dnia spotkanie po wieczornej Mszy św.

 5. W czwartek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00 , a w niedziele i święta o godz. 17:30.

 6. Za tydzień patronalne święto ku czci św. Jadwigi królowej przeniesione z 8 czerwca. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Kamil Goc pochodzący z naszej Parafii. Wieczorem nie ma mszy św. o godz. 18:00. O tej godzinie rozpoczniemy tradycyjnie Biesiadę Odpustową nabożeństwem czerwcowym. Liczymy na wypieki Pań oraz posługę przy stole biesiadnym wolontariuszy Parafialnej Grupy Charytatywnej i Grupy Miłosierdzia Bożego.

  Przed odpustem odprawimy Nabożeństwo 40-to godzinne . W piątek o godz. 9:00 i 16:30 i w sobotę o godz. 9:00 i 16:00 msze święte z naukami eucharystycznymi. Pomiędzy mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 7. Po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej w czwartek, 08.06., przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Boże Ciało w naszym kościele o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. W tym roku w naszym mieście centralna procesja do czterech ołtarzy. Procesja wyruszy z parafii św. Wawrzyńca ok. godz. 10:45 i zakończy się Mszą św. w kościele św. Jana Chrzciciela na Osiedlu Tarnowskiego. Nasza parafia przygotowuje dekorację trzeciego ołtarza.

 8. Jeszcze pozostało kilka dni maja, miesiąca poświęconego Matce Najświętszej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w czasie których śpiewa się Litanie do Najświętszej Maryi Panny polecając Jej wszystkie nasze sprawy. Dziś zgodnie z zapowiedzią ( o ile pozwoli pogoda) nabożeństwo majowe przy Osiedlowej Kapliczce po mszy św. wieczornej.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
  WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE  21 maja 2023r. .

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została ustanowiona na pamiątkę wstąpienia do nieba Jezusa Chrystusa, które miało miejsce na Górze Oliwnej czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu. Nazwa została zaczerpnięta z opisu znajdującego się w Dziejach Apostolskich. Jest jednym z najstarszych świąt, było obchodzone już w drugiej połowie IV wieku.

 2. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W sobotę 04.05. czyli Wigilię Zielonych Świątek po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18:45 czuwanie modlitewne na które serdecznie zapraszamy.

 3. Za dwa tygodnie w niedzielę 04.06. przypada przeniesione z 08.06. patronalne Święto ku czci Św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Kamil Goc pochodzący z naszej Parafii. Ks. Kamil w tym roku świętuje 15 rocznicę święceń kapłańskich.

 4. Do tego święta przygotujemy się duchowo odprawiając tradycyjnie nabożeństwo 40-to godzinne. W piątek 02.06. i w sobotę 03.06. o godz. 9:00 i 18:00 msze święte z naukami eucharystycznymi. Między mszami świętymi adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w te dni do szczególnie licznych nawiedzeń i adoracji prawdziwie obecnego Pana Jezusa w Najświętszej Eucharystii.

 5. Za dwa tygodnie w niedzielę nie ma mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Natomiast o tej godzinie rozpoczniemy Biesiadę Odpustową nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. W tym roku wystąpią : Orkiestra Dęta, Parafialna Schola oraz „ Disc Jockey” p .Henryk.
  Zapraszamy do współtworzenia i uczestnictwa w Biesiadzie Odpustowej. Podczas świętowania można będzie poczęstować się potrawami z grilla, pysznymi ciastami i napojami. Liczymy na domowe wypieki wielu Pań z Parafii ,a Zespół Charytatywny „Rodzina-Rodzinie” prosimy o posługę przy stole biesiadnym.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.

 7. W ostatnią niedzielę maja tj. za tydzień nabożeństwo majowe przy Osiedlowej Kapliczce po Mszy św. wieczornej.
VI   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  14 maja 2023r. .

 1. Liturgia słowa ukazuje nam apostolską działalność ewangelizacyjną, której zadaniem jest zarówno głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu, jak i wskazanie przykazania miłości, jako drogi do jej osiągnięcia.

 2. Dziś o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii świętej. Polecamy modlitwom parafian dzieci komunijne, rocznicowe i młodzież klas ósmych, która została w ubiegłym tygodniu bierzmowana.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy;
  w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła - przeniesione z wczorajszej niedzieli;
  we wtorek - święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski.

 5. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 6. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 7. Za trzy tygodnie święto Patronalne ku czci św. Jadwigi Królowej zwane odpustem. Tradycyjnie w piątek i w sobotę nabożeństwo 40-to godzinne. Msze święte z naukami eucharystycznymi o godz. 9:00 i 18:00. W niedzielę po południu Biesiada Odpustowa o godz. 18:00.Jak zawsze będzie poczęstunek i dobra zabawa.

 8. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które rzucają światło wiary na bieżące problemy.
V   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  7 maja 2023r. .

 1. Dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam jedną z podstawowych zasad wiary w Jezusa Chrystusa, a mianowicie, żeby nazywać się uczniem Pańskim nie wystarczy opanować podstawowego teoretycznego zestawu prawd wiary. Bycie bowiem uczniem Chrystusa to przede wszystkim realizacja przykazania miłości w życiu codziennym. Stąd też troska uczniów o pomoc potrzebującym wyrażająca się w ustanowieniu siedmiu diakonów. Do ich zadań należy przede wszystkim troska o potrzebujących, ale również i głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Ich gorliwość doprowadzi wielu z nich do męczeńskiej śmierci. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są okazją do tworzenia parafialnej wspólnoty modlitwy. W dni powszednie odprawiamy majowe o godz. 17:00, a w niedziele i święta o godz. 17:30.

 2. Przypominamy parafianom o obowiązku wielkanocnej spowiedzi świętej. Tę powinność możemy spełnić do niedzieli Trójcy Świętej tj. najpóźniej do 04.06. Służymy kapłańską posługą w konfesjonale w czasie sprawowanych mszy świętych, a także przed lub po mszy świętej na życzenie penitenta.

 3. Dziś w pierwszą niedzielę maja o godz. 10:30 Uroczystość Pierwszej Komunii Dzieci z klas trzecich. Dzieci przedłużą to świętowanie na najbliższy tydzień. Będą przyjmowały Chrystusa Eucharystycznego na mszy św. o godz. 18:00 od poniedziałku do soboty włącznie z środową przerwą.

 4. W środę o godz. 18:00 Ks. Bp. Ordynariusz naszej Diecezji udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII.

 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach komunijnych, rocznicowych oraz młodzieży bierzmowanej w naszych modlitwach. Módlmy się o to, aby pozostały wierne Chrystusowi oraz kochały i przyjmowały jak najczęściej Jezusa Eucharystycznego do swoich serc.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy wydania papierowe i elektroniczne tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „ Idziemy” oraz codziennej gazety „Nasz Dziennik”. Czytając tę lekturę będziemy duchowo się rozwijali i mieli właściwe chrześcijańskie spojrzenie na to co dzieje się w świecie i otaczającej nas rzeczywistości.

 7. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  w poniedziałek - Uroczystość św. Stanisława - Patrona Polski;
  w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. O godz. 19:00 pierwsze w tym roku Fatimskie nabożeństwo. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich czcicieli Matki Bożej.
IV   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  30 KWIETNIA 2023r. .

 1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy o alumnie naszej Parafii Przemysławie, który 13 maja przyjmie święcenia diakonatu. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie powołania z naszej diecezji. Módlmy się również w intencji kapłanów pochodzących z naszej wspólnoty i tych, którzy w niej pracowali i udzielali nam sakramentów.

 2. Za tydzień 7 maja o godz. 10:30 w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej, a za dwa tygodnie 14 maja o godz. 10:30 Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej Serdeczna prośba do tych osób , które nie są bezpośrednio związane z tymi uroczystościami, aby zechciały wybrać uczestnictwo w sobotniej wieczornej mszy św. o godz. 20:00 lub niedzielnej mszy świętej o godz. 7:00, 9:00, 12:00 lub 18:00.

 3. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich bliskich w sobotę 06.05. od godz. 9:00. Próby dla dzieci komunijnych w czwartek 04.05 i w piątek 05.05. o godz. 18:30.

 4. 10 maja - w środę - podczas mszy św. godz. 18:00 Ksiądz Biskup Ordynariusz udzieli naszej młodzieży z klas ósmych sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości, aby dziękować Bogu za dar swojego bierzmowania oraz przypomnieć sobie do czego nas dziś ten sakrament zobowiązuje. Spowiedź dla młodzieży i świadków bierzmowania we wtorek 09.05. od godz. 17:00 do 18:30.

 5. W dniu jutrzejszym rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17:00 a w święta i niedziele o godz. 17:30.

 6. Jutro w poniedziałek 01.05. przypada święto św. Józefa Rzemieślnika. Msze święte 01.05. w naszym kościele o godz. 9:00; 17:00; 18:00.

 7. W środę 03.05. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00 17:00 i 18:00.

 8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć u p. kościelnego oraz zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

III   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  23 KWIETNIA 2023r. .

 1. W tym tygodniu przeżywamy: w poniedziałek uroczystość Św. Wojciecha Biskupa Męczennika-patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę wspomnienie św. Katarzyny Sjeneńskiej i jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 2. 25 kwietnia we wtorek przypada szósta rocznica nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej w naszej wspólnocie parafialnej. Powierzajmy Matce Bożej z Jasnej Góry Patronce Polski w modlitwie nasze wszystkie trudne sprawy zwłaszcza na nabożeństwach majowych.

 3. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary i wiedzy religijnej poprzez korzystanie z prasy i mediów katolickich.

 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Taca z przyszłej niedzieli na utrzymanie Seminarium Łowickiego.

 5. Dziś zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną. Za składane datki na dzieła miłosierdzia składamy podziękowanie.

 6. W dniu dzisiejszym bezpośrednio po mszy świętej wieczornej z racji 23.dnia miesiąca nabożeństwo do św. Ojca Pio.

 7. Za dwa tygodnie 07.05. na Mszy świętej o godz. 10:30 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, a w niedzielę 14.05. również o godz. 10:30 - Uroczystość Rocznicowa Pierwszej Komunii Świętej. Osoby, które nie są bezpośrednio związane z tymi uroczystościami prosimy, aby zechciały w te niedziele wybrać się do świątyni na inną godzinę celebry Mszy świętej.
II   NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ŚWIĘTO  MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  16 KWIETNIA 2023r. .

 1. Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty. W dniu dzisiejszym po każdej mszy świętej odmówimy Koronkę do Jezusa Miłosiernego.

 2. Warto sobie zadać pytanie, czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej i czy pomogłem innym ten obowiązek wypełnić. Ponieważ człowiek może żyć w Bożym pokoju tylko wtedy, gdy doświadczy Bożego Miłosierdzia.

 3. We wtorek 18 kwietnia przypada 30 rocznica poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego, którego dokonał pierwszy proboszcz ks. kan. Bolesław Kuśmirek. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym kapłanie i o darczyńcy i jednocześnie malarce tego obrazu p.Halinie.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich

 5. Za dwa tygodnie 01.05. rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w niedziele o godz. 17:30, a w dni powszednie o godz. 17:00.

 6. W pierwszą niedzielę maja o godz. 10:30 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich, a w drugą maja o godz.10:30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas czwartych.

 7. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej dzisiejszej niedzieli odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w intencjach własnych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
PONIEDZIAŁEK    WIELKANOCNY   10 KWIETNIA 2023r.

 1. Najbliższa niedziela, kończąca oktawę Wielkanocy, to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech to będzie dla wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, a szczególnie dla biednych grzeszników. Tego dnia po każdej mszy świętej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.


 2. Polecamy świąteczną prasę katolicką.
NIEDZIELA   ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO   9 KWIETNIA 2023r.

 1. Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby , czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach Jego życia i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie.


 2. Dziękujemy tym osobom, które przyszły z pomocą ks. Jackowi w przygotowaniu dekoracji Grobu Pańskiego oraz Ciemnicy.


 3. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza oraz wszystkim , którzy włączyli się w uroczyste i jak najgodniejsze sprawowanie Świętego Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.


 4. Jutro dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o tej uczelni w modlitwie .


 5. Polecamy świąteczną prasę katolicką.


 6. Przed Świętem Miłosierdzia Bożego, które przypada z ustanowienia św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę odprawiamy Nowennę do Jezusa Miłosiernego.
NIEDZIELA   PALMOWA   2 KWIETNIA 2023r. .

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum : Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W roku liturgicznym ten tydzień jest czasem wyjątkowym w którym uczestnicząc w świętych obrzędach - w sposób szczególny łączymy się z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa.

 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia.

  W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu Kapłaństwa - wieczorem o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej.

  W Wielki Piątek gromadzimy się na ostatniej Drodze Krzyżowej o godz. 15:00, a o godz. 18:00 na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo to składa się z liturgii słowa, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Ofiary składane w tym dniu do koszyczka podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

  Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Osoby, które praktykują pierwsze piątki mogą przyjąć komunię świętą wynagradzającą podczas liturgii Męki Pańskiej o godz. 18:00.

  W Wielką Sobotę odbywa się tradycyjne święcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8:00 do 13:00 przy kościele.

  Wieczorem o godz. 20:00 zapraszamy na Mszę Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i Eucharystia.

  W Wielką Niedzielę tradycyjnie o godz. 6:00 Procesja Rezurekcyjna.

 3. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu czynna do środy włącznie.

 4. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiarę do koszyczka na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.
V   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   26 MARCA 2023r. .

 1. W tym tygodniu w czwartek, piątek i sobotę odprawimy rekolekcje wielkopostne. Prowadził je będzie Ojciec Jan Ćwikowski - redemptorysta .

 2. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 3. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 19:00 oraz na Mszę św. o godz. 20:00 przebłagalną za zniewagi wyrządzane św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach. Każdy uczestnik tej mszy świętej otrzyma indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

 4. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją w wielkopostne niedziele można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 5. Dziś w niedzielę 26.03. zgodnie z podaną informacją wolontariusze z Kutnowskiego Hospicjum kwestują przed świątyniami naszego miasta na rzecz swoich podopiecznych oraz na budowę stacjonarnego Hospicjum. Za dary serca składamy podziękowanie.

 6. W rekolekcje po mszach świętych można będzie nabyć palemkę wykonaną przez przedstawicieli grup parafialnych. Dochód przeznaczony jest na fundusz młodzieżowy.

 7. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
  CZWARTEK (30.03.) i PIĄTEK (31.03.) godz. 8:30, 16:00, 18:00
  SOBOTA ( 01.04.) godz. 9.00, 11:00, 16:00 i 18:00
  SPOWIEDŹ ŚWIĘTA W PIĄTEK I W SOBOTĘ W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH
  WIZYTA U CHORYCH W SOBOTĘ od godz. 10:00
  SAKRAMENT CHORYCH PODCZAS MSZY ŚW. W SOBOTĘ o godz. 11:00
  OSIEDLOWA DROGA KRZYŻOWA PIĄTEK o godz. 19:30 - ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE PRZY OSIEDLOWEJ KAPLICZCE
IV   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   19 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą ( w czwartek, piątek i sobotę). Msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla wszystkich w czwartek i piątek o godz. 8:30, 16:00 i 18:00. W sobotę mała zmiana . Msze święte z naukami dla wszystkich o godz. 9:00, 11:00, 16:00 i 18:00. Podczas Mszy świętej o godz. 11:00 udzielimy sakramentu umocnienia-namaszczenia chętnym chorym. Przyjmujemy zgłoszenia wizyty kapłana do chorych , którzy nie mogą przybyć do świątyni. Chorych odwiedzimy w sobotę rekolekcyjną. W piątek i w sobotę będą posługiwali w konfesjonałach kapłani z dekanatu. Rekolekcje wygłosi redemptorysta Ojciec Jan Ćwikowski doświadczony rekolekcjonista z Gliwic.

 2. W piątek 31.03. o godz. 19:30 odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 3. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. Zgodnie z zapowiedzią i parafialną tradycją od dzisiejszej niedzieli - w pozostałe trzy niedziele wielkopostne można złożyć ofiarę do puszek ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Kwiaty są już zamówione.

 6. Młodzież przygotowuje palemki. Można je będzie nabyć podczas rekolekcji parafialnych. Dochód przeznaczamy na fundusz młodzieżowy.
III   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   12 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Pomyślmy już dziś o tych duchowych ćwiczeniach i zaplanujmy tak te dni ,abyśmy mogli w nich uczestniczyć w czwartek, piątek i sobotę przed Palmową Niedzielą. Podczas rekolekcji odprawimy Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. Dziś słyszymy o wodzie żywej, która jest nam potrzebna do życia. Zauważmy, że jak woda jest potrzebna do życia doczesnego, tak bez wody żywej, którą jest wiara i łaska uświęcająca nie możemy osiągnąć zbawienia.

 4. Jutro w poniedziałek 13 marca przypada kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Polećmy Go Bogu w modlitwach.

 5. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami ogromnego ataku na Św. Jana Pawła II. Próbuje się doprowadzić do zbiorowej niepamięci o tym wielkim autorytecie Polaków i Kościoła. Wygląda to jak drugi zamach na osobę Papieża. Niszczy się Jego niezwykłą prawość osobistą. Niszczy się Jego jako obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny. Próbuje się Go odrzeć z czci i szacunku. Ten atak wpisuje się w ciąg prześladowań trwających od XX wieków. Całe dzieje Kościoła to nieustanne ataki, szyderstwa i prześladowania wyznawców Chrystusa. Jest to także dla nas czas do dawania świadectwa swej wiary, a nawet jeśli zajdzie taka potrzeba ,aż do przelania krwi. Nie możemy pozwolić na niszczenie wspaniałego autorytetu jakim jest św. Jan Paweł II. Nie możemy być obojętni. Musimy walczyć prawdą i modlitwą. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Bronić św. Jana Pawła II trzeba wszędzie: w rodzinach, pracy i przestrzeni medialnej. Nie możemy zapomnieć o świętym, największym w historii z rodu Polaków, któremu tak wiele zawdzięczamy.

 6. W związku z tym zapraszamy w każdą pierwszą sobotę miesiąca na Msze św. wynagradzające za zniewagi wobec Św. Jana Pawła II z prośbą o wstawiennictwo na nami przed Bogiem.
II   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   5 MARCA 2023r. .

 1. Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych. W każdej parafii są dni głoszenia i słuchania słowa Bożego. Są to również dni spowiedzi. Rekolekcje to „święty czas pojednania i łaski”. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych dla całej wspólnoty parafialnej. Rekolekcje odprawimy tradycyjnie przed Palmową Niedzielą (w czwartek, piątek i sobotę).Odprawimy także Osiedlową Drogę Krzyżową.

 2. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej odprawianej w każdy piątek o godz. 16:45 i Gorzkich Żalach z nauką pasyjną sprawowanych w każdą niedzielę o godz. 17:45.

 3. W Wielkim Poście jesteśmy szczególnie wezwani do pełnienia dobrych chrześcijańskich czynów: modlitwy, jałmużny i postu. Niech będzie ich jak najwięcej w naszym życiu i niech będą oznaką naszego miłosierdzia wobec bliźnich.

 4. Dziś zgodnie z zapowiedzią po mszach świętych zbiórka do puszek Ad Gentes na dzieło rozkrzewiania misji.

 5. Za tydzień w poniedziałek 13 marca przypada 10-ta rocznica wyboru na urząd Biskupa Rzymu papieża Franciszka, polećmy Go Bogu w naszych modlitwach.

 6. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 7. Uroczystość Św. Józefa ze względu na Niedzielę przypadającą w dniu 19.03. zostaje przeniesiona na poniedziałek 20.03. Msze św. w Uroczystość Św. Józefa w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 8. Dziś z racji pierwszej Niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
I   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU   26 LUTY 2023r. .

 1. W Popielec przyjmując popiół na swoją głowę, podjęliśmy trud pracy na sobą i swoimi słabościami. Usuwajmy więc ze swego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijajmy te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie.

 2. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje szatana, który kusi Jezusa. Pokusom podlegamy również my, dlatego potrzeba nam oczyszczenia z grzechów w sakramencie pokuty i pojednania.

 3. Trwają tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa /Piątek godz. 16:45/ i Gorzkie Żale /Niedziela godz. 17:45/. Na te nabożeństwa zapraszamy wszystkich naszych parafian. Wierni w nich uczestniczący mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

 4. Po Nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w trzy ostatnie Niedziele Wielkiego Postu będą zbierane ofiary na kwiaty do Pańskiego Grobu.

 5. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek Ad Gentes jako pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 6. Jeszcze są wolne intencje mszalne w tym i następnych tygodniach oraz w Rekolekcje Wielkopostne.

 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
VII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  19 LUTY 2023r..

 1. Gdzie chcemy otrzymać nagrodę za nasze życie? Jeżeli w życiu doczesnym, to będziemy się kierowali prawem ludzkim opartym na zasadzie „ oko za oko, ząb za ząb”, ale jeżeli chcemy osiągnąć zbawienie to tak rozumiane prawo nie wystarczy. Potrzebne jest, abyśmy wzbudzili w sobie wiarę, że to Bóg jest sędzią, który za dobro wynagradza, a za zło karze.

 2. Przypomnijmy główne prawdy wiary: Jest jeden Bóg; Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za zło karze; Są trzy osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty; Syn Boży stał się człowiekiem i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia; Dusza ludzka jest nieśmiertelna; Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

 3. W związku z tym podejmujmy działania mające na celu odbudowywanie relacji z tymi, z którymi żyjemy w niezgodzie. Szukajmy sposobu, aby budować zniszczone mosty i na nowo podejmować trud wspólnego działania, a nade wszystko starajmy się czynić jak najwięcej dobra będąc w stanie łaski uświęcającej. Takie bowiem dobro ma moc zasługującą.

 4. Pojutrze przypada czwarta rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Ordynariusza naszej Diecezji-bp. Alojzego Orszulika. Polecamy zmarłego Pasterza pamięci modlitewnej wiernych.

 5. W środę-Popielec, rozpoczynający Wielki Post. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa (Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16:45, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:45.)

 6. W czwartek - 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i Nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18:30.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 8. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Dziękujemy za wrażliwe serca i dłonie.
VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  12 LUTY 2023r..

 1. W dzisiejszej liturgii Słowa Chrystus wskazuje na Boże przykazania, jako sposób osiągnięcia zbawienia. Nie jest to droga łatwa, człowiek nie pokona jej o własnych siłach, ale jeżeli zaufa Chrystusowi i pójdzie za Nim przez życie, to dojdzie do domu Ojca.

 2. W nawiązaniu do dzisiejszej liturgii Słowa przypomnijmy sobie i naszym bliskim, że Prawo Boże zawarte jest w dziesięciu przykazaniach.

 3. Wykorzystajmy obecny czas (dłuższe wieczory) na podjęcie lektury religijnej, skorzystajmy zwłaszcza z książek o tematyce zarówno religijnej jak i patriotycznej.

 4. W dniu 14 lutego przypada święto Cyryla i Metodego Patronów Europy.

 5. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjęcie kapłanów z duszpasterską wizytą w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar spotkania się, wspólną modlitwę i serdeczną rozmowę. Dziękujemy za ofiary pieniężne składane na utrzymanie świątyni i potrzeby parafii. Chcemy przypomnieć wszystkim Parafianom , że jako kapłani pamiętamy w modlitwie o Was w coniedzielnej Mszy świętej o godz. 12:00 oraz codziennych modlitwach brewiarzowych. Ponadto polecamy dobroczyńców dzieła budowy świątyni podczas każdej niedzielnej Eucharystii o godz. 10:30. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza po kolędzie w wyznaczonym terminie może jeszcze zgłosić indywidualną wizytę duszpasterską.

 6. Kancelaria parafialna od jutra czynna będzie według stałego urzędowania tj. od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 17:15 z wyłączeniem Świąt kościelnych.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 8. W przyszłą niedzielę 19.02 zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.
V  NIEDZIELA  ZWYKŁA  5 LUTY 2023r..

 1. Dziś o godz. 15:00 w naszym kościele Msza św. w intencji małżonków, którzy odnowią przysięgę małżeńską, a następnie udadzą się na tzw. ”Randkę Małżeńską” czyli zabawę w Klubie Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego 11 A.

 2. Chrystus jest światłością dla świata, a w dzisiejszej Ewangelii zachęca nas, abyśmy i my stali się tymi, którzy światło Chrystusa będą nieśli na krańce świata. Tym światłem rozświetlającym świat mają być przede wszystkim nasze dobre uczynki.

 3. Ósmego dnia miesiąca ( w środę) modlimy się za przyczyną naszej Patronki św. Jadwigi Królowej polecając intencje Kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.

 4. W rocznicę objawień w Lourdes (11 lutego - w sobotę), Kościół Katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego. Dzień Chorego jest dobrą okazją, aby przypomnieć sobie o chorych, zarówno tych w naszej rodzinie, jak i w sąsiedztwie. Warto byłoby zatroszczyć się dla chorego zarówno o pomoc duchową czyli posługę sakramentalną, jak i o pomoc fizyczną. Poprosić więc kapłana z posługą sakramentalną, pomóc w posprzątaniu domu chorego, zrobieniu zakupów, a może i wesprzeć materialnie. Niewątpliwie, każdy taki uczynek będzie światłem rozświetlającym świat.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek św. Scholastykę.

 6. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. Kolęda w najbliższych dniach będzie przebiegała w następującym porządku….
  PONIEDZIAŁEK /6.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl.7.; ul. Kr. Jadwigi-bl.4.; ul. Wilcza-bl.9 i bl.9 A.
  WTOREK /7.02./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Wilcza - bl.28.; bl.3 C i 3 D. ul. W.Przedmieście - bl.18 A.
  ŚRODA /8.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Troczewskiego - bl.5. i ul. Wilcza- bl.1 i bl.3.
  CZWARTEK /9.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Grunwaldzka-bl.4. ul.Wilcza - bl.3A i 3B.
  PIĄTEK /10.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Wilcza - bl. 6, 4 i 2.
  SOBOTA /11.02/ Od. godz. 9:00 - ul. W. Przedmieście - prywatne, ul.Troczewskiego - prywatne i bl.39, ul.Sklęczkowska oraz ul. Ks. Świtkowskiego, Filipowicza, Gruszczyńskiego, Klepy,Wituszyńskiego i Fijałkowskich.
IV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  29 STYCZNIA 2023r..

 1. W tym tygodniu w czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Wspominamy w tym dniu przyniesienie Dzieciątka Jezus do świątyni Jerozolimskiej i ofiarowanie Go Bogu. Tradycyjnie przychodzimy w tego dnia na mszę świętą z gromnicami, które będą w czasie liturgii poświęcone. Prosimy o takie zabezpieczenie świec, aby ciekły wosk nie kapał na posadzkę lub ławki. Z tym świętem związany jest dzień życia konsekrowanego. Msze święte w czwartek 02.02. o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 2. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W czwartek - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek spowiedź i Komunia św. wynagradzająca N.S.P.J., nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16:00, a od godz. 15:00 adoracja pierwszopiątkowa. W sobotę zapraszamy o godz. 18:30 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a o godz. 19:30 na mszę świętą dziękczynną za kanonizację św. Jana Pawła II z oraz przebłagalną za wszelkie zniewagi jakich doznaje w naszej Ojczyźnie święty Papież - Polak

 3. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 4. Piątego lutego o godz. 15:00 w naszym kościele Msza św. w intencji małżonków, którzy odnowią przysięgę małżeńską, a następnie udadzą się na tzw. ”Randkę Małżeńską” czyli zabawę w Klubie Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego 11 A. Jeszcze można się zapisać - dobra zabawa zapewniona.

 5. Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów w tygodniu minionym z duszpasterską wizytą. W środę i w sobotę w tym tygodniu pomoże nam w kolędzie były nasz wikariusz ks. Sławomir Klemba. Kolęda w najbliższych dniach będzie przebiegała w następującym porządku….
  PONIEDZIAŁEK /30.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Grunwaldzka - bl. 12
  WTOREK /31.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Grunwaldzka - bl. 12A i 12B
  ŚRODA /1.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Grunwaldzka - bl. 12C, 8 i 6
  PIĄTEK /3.02/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. W. Przedmieście - bl. 15
  SOBOTA /4.02/ Od. godz. 9:00 - ul. Grunwaldzka - prywatne, ul.Dojazd, ul.Żniwna i ulice przyległe: Pendereckiego,Osieckiej, Gombrowicza, Herberta; ul. Wilcza, Wronia i Orla - prywatne
III  NIEDZIELA  ZWYKŁA  22 STYCZNIA 2023r..

 1. Dziś w niedzielę na plebanii o godz. 15:00 spotkanie opłatkowe dla Sióstr i Braci Różańcowych. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

 2. Jutro 23 dnia miesiąca zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 18:30.

 3. W tym tygodniu kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc 25 stycznia w środę. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.

 4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek św. Franciszka Salezego;
  w czwartek - św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  w sobotę - św. Tomasza z Akwinu.

 5. Wczoraj był Dzień Babci, dziś jest Dzień Dziadka. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy daru zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz zapewniamy o naszej wdzięcznej modlitwie.

 6. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca taca na ogrzewanie kościoła.

 7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 8. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży przez naszych parafian w tygodniu minionym, jednocześnie w tym tygodniu odwiedzimy kolejną grupę parafian….
  Kolęda w tym tygodniu będzie przebiegała następująco, w dniach 23-28.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /23.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl.4.
  WTOREK /24.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Jagiełły - bl.3 i 5.
  ŚRODA /25.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi - bl.7 i 3.
  CZWARTEK /26.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły - bl. 1 i 2.
  PIĄTEK /27.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi bl.5 i ul. Bohaterów Walk nad Bzurą.
  SOBOTA /28.01/ Od. godz. 9:00 - ul.Józefów, Przytorze i Kr. Jadwigi - bl.3.
II  NIEDZIELA  ZWYKŁA  15 STYCZNIA 2023r..

 1. W tym tygodniu w Kościele powszechnym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa, który trwa w dniach 18 - 25 stycznia. Kończy się w święto Nawrócenia św. Pawła Ap. W wielu miejscach z tej racji będą się odbywać uroczyste nabożeństwa ekumeniczne. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o tej intencji i prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy :
  we wtorek - św. Antoniego Opata;
  w czwartek - św. Józefa Pelczara;
  w sobotę - św. Agnieszkę.

 3. W czwartek z racji 19 dnia miesiąca modlić się będziemy przy relikwiach i za wstawiennictwem bł. Księdza Jerzego Popiełuszki-kapłana męczennika.

 4. W sobotę przypada Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.

 5. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca wolontariusze grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują na parafialne dzieła miłosierdzia. Za dary serca składamy podziękowanie.

 6. Zapraszamy serdecznie małżonków na wydarzenie „Randka Małżeńska” w niedzielę 5 lutego 2023r. Rozpoczniemy je w naszym kościele o godz. 15:00 Mszą św. w intencji małżonków podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Następnie udamy się do Centrum Seniora przy ul. Kard. Wyszyńskiego 11A, na poczęstunek i zabawę taneczną prowadzoną przez wodzireja. Koszt to 200 zł od pary. Środki te są przeznaczone na posiłek, opłatę wodzireja i organizację całego wydarzenia. Chętnych małżonków zapraszamy do zakrystii celem odebrania specjalnego zaproszenia i wpisania się na listę uczestników.

 7. Do naszych mieszkań przychodzi kapłan z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować, jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa.
  Kolęda w tym tygodniu będzie przebiegała następująco, w dniach 16-21.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /16.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Łokietka bl.5 .
  WTOREK /17.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Łokietka bl. 8 i 2.
  ŚRODA /18.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - - ul. Łokietka bl.7, 3 i 1.
  CZWARTEK /19.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Jagiełły 13, 11 i 9.
  PIĄTEK /20.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Kr. Jadwigi 6.
  SOBOTA /21.01/ Od. godz. 9:00 - ul. K. Wielkiego - prywatne i ul. Oporowska - nowe bloki.
NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO  8.01.2023r..

 1. Przeżywana dziś niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Przypomnijmy sobie przy tej okazji, że chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą.

 2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu. Chrzest w naszej parafii jest udzielany w każdą niedzielę oprócz pierwszej niedzieli miesiąca w czasie mszy świętej o godz.12.00.Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej dwa tygodnie przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą następujące dokumenty:

  1) Akt urodzenia dziecka z USC,
  2) Akt ślubu kościelnego rodziców,
  3) Zaświadczenia dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego z własnej parafii tzn. parafii obecnego zamieszkania, a nie zameldowania,
  4) Zgodnie z dekretem księdza biskupa Ordynariusza chrzty odbywają się w swojej parafii tzn. w parafii zamieszkania.

  Chrzestnym może być osoba, która otrzyma odpowiednie zaświadczenie od własnego proboszcza, czyli: przyjęła odpowiednie sakramenty święte(Chrzest, Pokuta, Eucharystia i Bierzmowanie), praktykuje swoją wiarę uczęszczając na mszę święta i przyjmuje kolędę. Jeżeli jest to uczeń to uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to zawarła sakramentalny związek małżeński.

 3. Spotkanie opłatkowe dla Sióstr i Braci Kół Różańcowych w niedzielę 22.01.2023r. o godz. 15:00 na plebani, na które serdecznie zapraszamy.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich.

 5. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na najbliższy tydzień.

 6. KOLĘDA W DNIACH 09.01.-14.01.2023r.
  PONIEDZIAŁEK /09.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 16.
  WTOREK /10.01./ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul.Batorego bl.5, bl.7 i bl.15.
  ŚRODA /11.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 10 i bl.14.
  CZWARTEK /12.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl. 4,6 i 8.
  PIĄTEK /13.01/ Od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Łokietka bl. 6 i 4.
  SOBOTA /14.01/ Od. godz. 9:00 - ul. Batorego i Krzywoustego prywatne
UROCZYSTOŚCI  OBJAWIENIA  PAŃSKIEGO  6.01.2023r..

 1. Dziś w Uroczystość Objawienia Pańskiego błogosławimy kredę i kadzidło, które zaniesiemy do naszych domów i mieszkań. Kredą oznaczymy nasze drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Ofiary dziś zbierane na tacę przeznaczone są na misje.

 2. Pojutrze w niedzielę o godz.14.oo spotkanie opłatkowe dla Scholi Parafialnej, Ministrantów , Lektorów, Szafarzy Komunii Św., Zespołu Katechetycznego. Spotkanie w Sali Klubu Seniora przy ul Kard. Wyszyńskiego

 3. W najbliższą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam udzielił tego sakramentu.

 4. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 5. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w czasie wizyty kolędowej. Jednocześnie też przypominamy, że podstawą koDziękujemy za życzliwe przyjęcie nas kapłanów w czasie wizyty kolędowej. Jednocześnie też przypominamy, że podstawą kolędy jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów i mieszkań. A w dalszej kolejności: rozmowa duszpasterska z domownikami, uzupełnianie zapisów w kartotece.lędy jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów i mieszkań. A w dalszej kolejności: rozmowa duszpasterska z domownikami, uzupełnianie zapisów w kartotece.

 6. Terminarz kolędy podajemy w każdą niedzielę na najbliższy tydzień w ogłoszeniach duszpasterskich. Wywieszamy także w gablotce parafialnej oraz umieszczamy na stronie internetowej. Ministranci odwiedzają wiernych i zapisują na kolędę przed lub popołudniową.
UROCZYSTOŚCI  ŚWIĘTEJ  BOŻEJ RODZICIELKI  1.01.2023r..

 1. Wczoraj w ostatnim dniu Starego Roku dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Był godnym następcą św. Jana Pawła II. Przewodził Kościołowi w latach 2005-2013. Następnie jako papież emeryt ofiarował swoje ciche , ukryte i pełne modlitwy oraz cierpienia życie za Kościół. Powrócił do Domu Ojca 31.12.2022r. o godz. 8:34 po nagrodę szczęścia wiecznego. Pamiętamy o Nim w modlitwie w każdej Mszy świętej. Mszę św. od Parafian odprawimy za zmarłego Benedykta XVI w najbliższy wtorek o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Uroczystości pogrzebowe w czwartek 05.01.2023r. przed południem.

 2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. W dniu dzisiejszym modlimy się przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie, Europie i na całym świecie, a zwłaszcza błagamy o pokój dla Ukrainy.

 3. Kolęda w tym tygodniu:
  Poniedziałek /02.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Batorego bl.17
  Wtorek /03.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 - ul. Chrobrego bl.20 i bl.18
  Środa /04.01/ - od godz. 9:00 lub 16:00 ul Batorego bl.11
  Czwartek /05.01/- od godz. 16:00 - ul. Batorego bl.3 i bl.9.
  Sobota /07.01/ - od godz. 9:00 Malina, ul. Lipowa ,ul. Zielona, ul. Oporowska

 4. W pierwszy piątek miesiąca /Objawienie Pańskie/ od godz. 16:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu , adoracja wynagradzająca do godz. 18:00 oraz możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.

 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18:30 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i o godz. 19:30 Msza święta przebłagalna za zniewagi wyrządzane św. Janowi Pawłowi II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach.
ŚWIĘTO  ŚW.  SZCZEPANA  26.12.2022r..

 1. Dzisiaj dzień szczególnej pamięci o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stąd wysłuchujemy życzeń Rektora tej uczelni.

 2. Pojutrze rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w danym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty.

 3. Zapraszamy w sobotę 31.12. br. o godz. 18:00 na mszę świętą wieczorną, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne z racji zakończenia roku.

 4. Kolęda od środy według następującego porządku:
  Środa/28.12./ od godz. 9:00 – Sieraków (2 księży)
  Czwartek/29.12./ od 9.oo lub 16:00 – ul. Batorego bl.19
  Piątek/30.12./ od 9:00 – Bielawki (2 księży)
  Sobota/31.12./ od 9:00 - Stara Wieś 2 księży)
PASTERKA  I  BOŻE NARODZENIE  25.12.2022r..

 1. Jutro w Boże Narodzenie pierwsza msza święta o godz. 9:00 , pozostałe według dalszego porządku niedzielnego. Drugiego dnia świąt porządek niedzielny mszy świętych oraz dzień naszej pamięci o Katolickim Uniwesytecie Lubelskim.

 2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.

 3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt- oprawę i ustawianie choinek, wykonanie Bożonarodzeniowej dekoracji pod opieką ks. Jacka.

 4. Dziękujemy braciom Szymańskim z Łąkoszyna za ofiarowanie choinek do kościoła, a naszym parafianom pp.Miniszewskim za ich przywóz.

 5. W tym roku podejmujemy na nowo tradycyjną wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Drugiego dnia świątecznego podamy porządek kolędy na najbliższe dni.
IV  NIEDZIELA  ADWENTU  18.12.2022r..

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna być ona przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, ze potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, co oznacza czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte i poświęcony opłatek. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Bardzo dobrze jeśli zaśpiewamy kolędę np.„ Wśród nocnej ciszy”. Następnie jedna osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa(Ew.Łk.2) Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze Nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny Odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym i poświęconym opłatkiem, składamy sobie życzenia. Po wspólnie spożytej wieczerzy wigilijnej udajemy się na Pasterkę. Pasterka w tym roku o godz. 22:00.

 2. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma mszy świętej o godz. 7:00, a drugiego dnia w Uroczystość św. Szczepana msze święte według porządku niedzielnego.

 3. Spowiedź w tym tygodniu podczas mszy świętych wieczornych w środę, czwartek i piątek włącznie. W wigilię Bożego Narodzenia nie ma spowiedzi oraz kancelaria parafialna jest nieczynna.

 4. Polecamy sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów. Są jeszcze świece Caritas na wigilijny stół jako „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 5. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo do św. Ojca Pio w piątek o godz. 18:30.

 6. Wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” kwestują dziś w trzecią niedzielę miesiąca. Za składane dary serca dziękujemy.

 7. W związku z pytaniami o tegoroczną kolędę informujemy, że powracamy do tradycyjnego sposobu kolędowania. Duszpasterską wizytę rozpoczniemy po świętach. Drugiego dnia świąt podamy program kolędy na najbliższy tydzień .

 8. Bardzo dziękujemy Parafianom, którzy właściwie odczytali Boże wezwanie i zaproszenie kapłanów do wzięcia udziału w tegorocznych rekolekcjach adwentowych oraz odbyciu świątecznej spowiedzi świętej. Nasze serca są gotowe na przyjęcie Bożej Dzieciny, która przychodzi do nas w Eucharystii.
III  NIEDZIELA  ADWENTU  11.12.2022r..

 1. W poprzednią i dzisiejszą niedzielę św. Jan Chrzciciel mówi, jak przygotować drogi na przyjście Zbawiciela. Czas Adwentu jaki obecnie przeżywamy ma nam w tym pomóc, a zwłaszcza udział w adwentowych rekolekcjach i mszach świętych roratnich ku czci Matki Bożej.

 2. Zapraszamy do udziału w roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 7.00 oraz dodatkowe dla tych , którzy nie mogą przyjść rano sprawujemy we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17.30. Zachęcamy do odbycia rekolekcji i przystąpienia do spowiedzi i komunii świętej, aby Chrystus nie tylko rodził się w betlejemskim żłobie, ale również w naszych sercach.

 3. W tym tygodniu 15,16 i 17.12. (czwartek, piątek i sobota) odprawimy rekolekcje adwentowe. Msze święte z nauką ogólną dla wszystkich będą o godz. 9.oo, 16.oo i 18.oo.Rekolekcje będzie prowadził ks. prałat Robert Kwatek- proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Skierniewicach . Będziemy spowiadali w piątek i w sobotę przed i w czasie mszy świętej.

 4. Przyjmujemy zgłoszenia przedświątecznej i rekolekcyjnej wizyty u osób chorych w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Do chorych udamy się w sobotę po godz. 10.00 . W sobotę rekolekcyjną po mszy świętej o godz. 9.00 udzielimy sakramentu umocnienia, namaszczenia świętym olejem tym , którzy źle się mają na ciele i na duszy.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę,
  a w środę - św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 6. Pasterka w tym roku o godz. 22.00.

 7. Polecamy prasę katolicką oraz sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów.

 8. U p.Kościelnego można nabyć świece na stół wigilijny jako „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzane przez Caritas.
II  NIEDZIELA  ADWENTU  04.12.2022r..

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
  w środę - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  w czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze święte we wtorek w naszym kościele o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 2. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zgodnie z objawieniami Matki Bożej między godziną 12:00, a 13:00 jest godziną szczególnych łask, które Matka Najświętsza obiecała udzielić modlącym się do Niej. Zapraszamy na wspólną modlitwę którą poprowadzi ks. Jacek – wikariusz.

 3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest msza święta roratnia. Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 7:00 oraz we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30 dla tych, którzy rano nie mogli być obecni oraz dla dzieci i młodzieży.

 4. W dzisiejszą drugą Niedzielę Adwentu już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne oraz liczne zastępy spragnionych wiary i miłości do Boga oraz przyjaźni do ludzi. Za dar serca i hojność ofiar składamy staropolskie „Bóg Zapłać”

 5. Polecamy świece na stół wigilijny rozprowadzane przez Caritas. Dochód za sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Polecamy także sianko na stół wigilijny, przygotowane przez ministrantów. Dobrowolne ofiary składane przy nabywaniu sianka przeznaczone są na fundusz ministrancki.

 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 7. W dniach 15, 16 i 17 grudnia (czwartek, piątek i sobota), odprawimy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Msze święte z naukami dla wszystkich będą o godz. 9:00, 16:00 i 18:00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Prałat Robert Kwatek ze Skierniewic. Spowiedź święta kilkanaście minut przed i w czasie mszy świętych. Spowiadali będą także księża z dekanatu.

 8. W środę dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za naszego Pasterza.

 9. Odwiedziny u chorych w domach od ok. godz. 10:00 w rekolekcyjną sobotę. Zapisy na wizytę przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 10. Pan organista będzie przynosił do domów opłatki:
  - od godziny 16:00
  05.12 w poniedziałek Józefów; Przytorze; Bohaterów walk n/Bzurą.
  06.12 we wtorek kś. Świtkowskiego i ulice przyległe; Wilcza 9 i 9a.
  07.12 w środę Jagiełły 1, 11 i 13; Chrobrego 4;
  08.12 w czwartek Łokietka 8; Królowej Jadwigi 4, 6;
  09.12 w piątek Wilcza 6, 3c.
  - od godziny 9:00
  10.12 w sobotę Grunwaldzka; Żniwna i ulice przyległe; Sklęczkowska.
I  NIEDZIELA  ADWENTU  27.11.2022r..

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2022/2023. Jest to już trzeci rok poświęcony Eucharystii. Temat tego roku brzmi - „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym roku chcemy ukazać konsekwencje czerpania z Eucharystii, przyjmowanej w Komunii św. Ukazać obowiązek dzielenia się naszą wiarą z innymi. W poszczególne niedziele roku liturgicznego będziemy korzystali z czytań roku ”A”, a w ciągu tygodnia z czytań roku I.

 2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV w. zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do częstego uczestnictwa we Mszy świętej.

 3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

 4. Okres ten ma swoje nabożeństwa okresowe, czyli roraty i rekolekcje. Roraty to msza, w której towarzyszymy NMP w czasie oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa. Roraty są odprawiane w dni powszednie o godz. 7:00 rano i specjalne dla dzieci i młodzieży we wtorki, czwartki i soboty o godz. 18:00. Rekolekcje natomiast pozwolą nam oczekiwać na narodzenie Zbawiciela w stanie łaski uświęcającej. Rekolekcje adwentowe odprawimy 15, 16 i 17 grudnia (czwartek , piątek i sobota).

 5. Dekoracja adwentowa związana jest z wieńcem adwentowym, w którym znajdują się cztery świece, symbolizujące cztery niedziele Adwentu.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek tradycyjnie od godz. 15:00 adoracja Wynagradzająca Bożemu Sercu Jezusa i spowiedź święta. W sobotę nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18:30, a o godz. 19:30 Msza św. ekspiacyjna za wszelkie zniewagi obrażające św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo.

 7. W tym tygodniu czcimy w liturgii:
  w środę - św. Andrzeja Apostoła;
  w sobotę - św. Franciszka Ksawerego.

 8. W środę dzień imienin naszego biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o modlitwie za naszego Pasterza.

 9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są także świece Caritas na stół wigilijny jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022r.

 1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość dzisiejsza ma podwójny sens. Z jednej strony zawiera się w niej przekonanie o wszechobecnym panowaniu Syna Bożego, a z drugiej zawarta jest zapowiedź końca ku któremu zmierzamy.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  we wtorek - św. Cecylię (patronkę muzyki kościelnej);
  w czwartek - świętych męczenników Andrzeja Dung - Lac, kapłana, i Towarzyszy.

 3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu - rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy świętej roratniej o godz. 7:00. Dodatkowe roraty dla tych, którzy nie mogą być obecni rano we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17:30.

 4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela. Są jeszcze kalendarze diecezjalne na 2023r.

 5. Przyjmujemy intencje mszalne na 2023r. w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 6. Taca w przyszłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Ze względu na niebotyczne ceny gazu kościół będzie ogrzewany czasowo. Piec będzie uruchamiany na niedzielę, a w tygodniu będziemy wyłączali. Zobaczymy także na ile będziemy w stanie udźwignąć opłaty.
XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  13.11.2022r..

 1. „Kto chce pójść za Mną, niech weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje, to stwierdzenie Chrystusa podsumowuje dzisiejsza Ewangelię. Czy jesteśmy jednak gotowi do podjęcia krzyża Chrystusowego?

 2. Warto też zastanowić się , czy ja jestem przygotowany na spotkanie z Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: Kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi świętej , kiedy przystępowałem do Komunii Św.? Czy podejmowałem działania wynikające z miłości Boga i bliźniego?

 3. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zwłaszcza na Ukrainie. Gościmy w naszej Wspólnocie Ks. Andrzeja Parusińskiego z Kostopola na Ukrainie. Ks. Andrzejowi dziękujemy za wygłoszone słowo Boże, a w Jego imieniu składamy podziękowanie za złożone datki materialne oraz dostarczone produkty zwłaszcza żywnościowe.

 4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w czwartek - św. Elżbietę Węgierską,
  w piątek - bł. Karolinę Kózkówną.

 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok liturgiczny.

 6. U p. Kościelnego można nabyć aktualną prasę katolicką oraz kalendarze diecezjalne na 2023r.

 7. W kancelarii i zakrystii przyjmowane są wypominki oraz intencje mszalne na cały 2023r.
XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  06.11.2022r..

 1. Życie po zmartwychwstaniu(wieczne) jest zupełnie czymś innym, niż życie doczesne. Potrzeba, abyśmy również i my uświadomili sobie ten fakt.

 2. Dzisiejsza ewangelia, jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza tych starszych i chorych, wspierając ich w przystąpieniu do sakramentów świętych. Może trzeba zaprosić kapłana do naszego domu z posługą sakramentalną.

 3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
  w środę - rocznicę poświecenia Bazyliki Laterańskiej;
  w czwartek - św. Leona Wielkiego - papieża;
  w piątek – św. Marcina z Tours ;
  w sobotę - św. Jozafata.

 4. W piątek - 11 listopada - przypada 104 rocznica odzyskania Niepodległości po ponad stu latach od rozbiorów Rzeczypospolitej. Szczególnie w tym dniu w naszych modlitwach polećmy Bogu naszą Ojczyznę i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w jej obronie. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9:00, 17:00 i 18:00.

 5. W piątek przypada także Uroczystość Św. Wiktorii, głównej patronki naszej diecezji. Polecamy nasz łowicki Kościół jej szczególnej opiece i wstawiennictwu przed Bogiem.

 6. W godzinach otwarcia kancelarii parafialnej i po mszach świętych w zakrystii przyjmowane są intencje mszalne na cały 2023r. księża przyjmują także na wypominki za zmarłych.

 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz kalendarzy na 2023r. u Pana kościelnego.

 8. Za tydzień Dzień Solidarności z Ukrainą i żyjącymi tam katolikami. Będziemy gościli w naszej wspólnocie 13.11. zaprzyjaźnionego z naszą Parafią ks. Andrzeja Parusińskiego, który pracuje w Kostopolu. Ks. Andrzej wygłosi kazania i będzie przed kościołem po mszach świętych zbierał ofiary do koszyczka.Za życzliwe wsparcie z góry dziękujemy. Ksiądz Andrzej zwraca się także do nas z prośbą o pomoc żywnościową. Potrzebne są produkty żywnościowe, które mają dłuższy termin przydatności np. konserwy oraz inne np. latarki, baterie, koce i zimowa odzież. Do 13.11. włącznie można takie rzeczy przynosić do zakrystii ministranckiej lub kancelarii. W niedzielę wieczorem samochód typu bus zostanie zapakowany i pojedzie na Ukrainę.

 9. Tacę inwestycyjną z drugiej niedzieli przesuwamy na trzecią tj. 20.11.
 
XXXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  30.10.2022r..

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, dzień modlitwy za wstawiennictwem Wszystkich Świętych Pańskich. Przez ich wstawiennictwo polecajmy nas samych, naszych bliskich i zmarłych. W oktawie tej uroczystości (1-8 listopada) można uzyskać odpust przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

 2. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w tym dniu polecajmy w modlitwie wszystkich zmarłych.

 3. Msze święte w naszym kościele 1 i 2 listopada o godz. 7:00, 8:00, i 18:00. Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17:00. Msze święte 01.11. za zmarłych i procesje na cmentarzach są w godzinach: Cmentarz Kutnowski godz. 11:30 i 16:00. Cmentarz na Kuczkowie godz. 11:00.

 4. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy i modlitwę za zmarłych. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przyjmowane są także intencje Mszy św. na cały 2023r.

 5. W tym tygodniu przypadają : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Ponadto przypominamy, że po zmianie czasu z letniego na zimowy nabożeństwo pierwszo - sobotnie o godz. 18:30, a następnie msza święta w duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II o godz. 19:30. Nowością tych mszy świętych będzie indywidualne błogosławieństwo relikwiami Świętego Papieża Polaka dla każdego z uczestników.

 6. Prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023r. są do nabycia u Pana kościelnego.
 
XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  23.10.2022r..

 1. Pan Jezus pokazuje nam w dzisiejszej Ewangelii, że wysłuchuje modlitwy skruszonego grzesznika. Czy my jesteśmy gotowi uznać swoje grzechy i słabości, aby modlić się jak skruszony grzesznik?

 2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Misyjna. W imieniu misjonarzy i misjonarek dziękujemy za dary serca składane na misyjną tacę.

 3. Dziś bezpośrednio po mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Św. Ojca Pio.

 4. W tym tygodniu w liturgii w piątek przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 5. Po następnej niedzieli we wtorek liturgii będziemy obchodzić:
  - Uroczystość Wszystkich Świętych,
  w środę - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

 6. Msze święte w naszym kościele 1 listopada o godz. 7:00, 8:00, i 18:00.
  Różaniec z modlitwą wypominkową za zmarłych 1 i 2 listopada o godz. 17:00.
  Natomiast 2 listopada msze święte o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.
  1 listopada Msze święte i procesje za zmarłych na cmentarzach są w godzinach:
  - Cmentarz Kutnowski godz. 11:30 i 16:00;
  - Cmentarz na Kuczkowie godz. 11:00.

 7. Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, modlitwę tę można praktykować na różne sposoby, a więc przez zamawianie mszy św. czy wypominków za zmarłych, odmawianie różańca czy innych modlitw, a także prze pobożne nawiedzanie cmentarzy. Księża przyjmują na wypominki w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Przyjmowane są także intencje Mszy św. na cały 2023r.

 8. Prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023r. są do nabycia u Pana kościelnego.

 9. W najbliższą sobotę (29.10.) przypada druga rocznica śmierci ks. Biskupa Józefa Zawitkowskiego. W naszej Parafii odprawimy mszę św. o wieczny pokój dla Jego duszy w niedzielę (30.10.) o godz. 10:30. Zachęcamy do udziału.

 10. W dniu wczorajszym 22.10. w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II o godz. 17:30 zostały uroczyście wprowadzone przez naszego Biskupa Ordynariusza Andrzeja F. Dziubę relikwie świętego Papieża Polaka. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ks. Kard. Stanisławowi Dziwiszowi, który przekazał te relikwie do naszej wspólnoty parafialnej. Nasz umiłowany św. Jan Paweł II jest z nami nie tylko duchowo poprzez tajemnicę świętych obcowania, ale także fizycznie w maleńkiej cząstce krwi. Od nas będzie odbierał należną cześć i uszanowanie. Jego obecność w świętym relikwiarzu przyczyni się z pewnością do wzrostu Jego kultu i jeszcze głębszej pamięci o Nim w naszej wspólnocie parafialnej.
 
XXIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  16.10.2022r..

 1. Dziś obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem” Blask Prawdy - Veritatis splendor”, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

 2. Z racji obchodów Papieskiej Niedzieli nasza Schola zaprasza na godz. 17:00 do świątyni, by wziąć udział w programie słowno-muzycznym dedykowanym św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji różaniec odmówimy bezpośrednio po sumie. Po południu wyjątkowo nie będzie nabożeństwa różańcowego.

 3. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Ku przypomnieniu nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych dni , zwłaszcza intencję błagalną o pokój dla Ukrainy i świata.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek- św. Ignacego Antiocheńskiego ;
  we wtorek-św. Łukasza Ewangelistę (dzień modlitwy za pracowników Służby Zdrowia);
  w środę- Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych;
  w czwartek- św. Jana Kantego, w sobotę- św. Jana Pawła II.

 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 6. Intencje mszy św. na cały 2023 r. są przyjmowane w kancelarii parafialnej i zakrystii. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży. Jeszcze istnieje taka możliwość.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.

 8. W sobotę 22.10 w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II o godz. 17:30. Biskup Ordynariusz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Papieża – Polaka. Zapraszamy do udziału w tym historycznym i uroczystym wydarzeniu w naszej wspólnocie.
XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  09.10.2022r..

 1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie 13.10. tj. w czwartek na godz. 19:00. Modlitwa różańcowa jest ratunkiem dla schorowanego świata i zapewnieniem nam zbawienia.

 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45, a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych dni, zwłaszcza błaganie o pokój dla Ukrainy i świata.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego - współpatrona naszej diecezji;
  w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus.
  W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej, a w sobotę Dzień Dziecka Utraconego.

 4. W przyszłą niedzielę będziemy Obchodzić kolejny Dzień Papieski w ramach którego zapraszamy na godz. 17:00 do świątyni. Nasza Schola parafialna wykona program słowno - muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji wyjątkowo różaniec niedzielny odmówimy za tydzień po sumie. Tradycyjnie będą zbierane ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia.

 5. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 6. Intencje mszy św. na cały 2023 r. będą przyjmowane od 12 października w kancelarii parafialnej. Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej a później zgodnie z czynną kancelarią. Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.

 8. Możemy nabyć jak co roku wkłady do zniczy nagrobnych rozprowadzane przez Caritas wspierając diecezjalne dzieła miłosierdzia

 9. W sobotę 22.10 w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II o godz. 17:30, biskup Ordynariusz dokona uroczystego wprowadzenia relikwii św. Papieża – Polaka. Zapraszamy do udziału w tym historycznym i uroczystym wydarzeniu w naszej wspólnocie.
XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  02.10.2022r..

 1. Bóg nieustannie obdarza nas darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy.

 2. Bardzo zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach - we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni – we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie są o godz. 16:45 a w niedziele o godz. 17:30. Polecajmy w modlitwie różańcowej Matce Najświętszej trudne sprawy naszych rodzin i nas samych.

 3. W W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek-św. Franciszka z Asyżu;
  w środę- Faustynę Kowalską,
  a w piątek - Matkę Bożą Różańcową.

 4. Przypomnijmy, że ustanowienie święta Matki Bożej Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571r.

 5. Za dwa tygodnie zapraszamy z okazji Papieskiej Niedzieli na godz. 17:00 do naszej świątyni. Nasza Schola parafialna wykona program słowno-muzyczny dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Z tej racji wyjątkowo różaniec niedzielny odmówimy za dwa tygodnie po sumie.

 6. Papieskiej niedzieli wesprzemy jak co roku utalentowaną młodzież przez zbiórkę do puszek na stypendia naukowe, które świadczy Fundacja „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 7. Wypominki przyjmowane są przez księży w kancelarii parafialnej i w zakrystii.

 8. Intencje mszy św. na cały 2023 r. będą przyjmowane od 12 października w kancelarii parafialnej.
  Początek przyjmowania po Mszy świętej porannej, a później zgodnie z czynną kancelarią.
  Jeśli, ktoś z wiernych miałby życzenie zamówić msze święte gregoriańskie na rok przyszły prosimy o jak najpilniejsze zgłoszenie się do księży.

 9. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Zachęcamy także do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r. Motywem kalendarzy są wizerunki świętych Apostołów jakie znajdują się w kościołach naszej Diecezji.
XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  25.09.2022r..

 1. Dziś 108 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - polećmy w naszych modlitwach wszystkich tułaczy i bezdomnych.

 2. Dzisiejsza liturgia Słowa Bożego wskazuje, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne - to wezwanie - powinno nas mobilizować do przemiany życia.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  we wtorek - św. Wincentego a’ Paulo, kapłana;
  w środę - św. Wacława, męczennika;
  w czwartek - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  w piątek - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  w sobotę - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.

 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w pierwszo - sobotnim nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 19:00 i Mszy świętej dziękczynnej za kanonizację św. Jana Pawła II z prośbą o Jego wstawiennictwo w naszych intencjach, którą będziemy sprawować o godz. 20:00.

 5. W sobotę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Św. Jan Paweł II napisał: „ Różaniec- to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w swej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielekroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki Elżbiety. Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Zapraszamy do udziału w różańcowych nabożeństwach, które odprawiane w dni powszednie na godz. 16:45 i w niedziele na godz. 17:30. Rozważania i modlitwę różańcową od poniedziałku do piątku prowadzą pod okiem katechetów dzieci i młodzież, a soboty i niedziele członkowie Kół Różańcowych.

 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich. Polecamy serdecznie kalendarze diecezjalne na 2023r. Są w nich umieszczone obrazy z wizerunkami świętych Apostołów jakie znajdują się w świątyniach naszej Diecezji.

 7. Od 12 października tj. od środy przyjmowane będą w kancelarii parafialnej intencje Mszy świętych na cały 2023r. Osoby, które chcą zamówić msze święte gregoriańskie na przyszły rok zgłaszają się 5, 6, 7 października z taką intencją. Od przyszłej niedzieli będą przyjmowane przez księży modlitwy wypominkowe za zmarłych.
XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  18.09.2022r..

 1. Dzisiejszej niedzieli spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych po mszy świętej o godz. 10:00. Natomiast spotkanie dla młodzieży klas ósmych i ich rodziców także w dniu dzisiejszym po mszy świętej wieczornej o godz.18:00.

 2. Dzisiejszej niedzieli przypada wspomnienie św. Stanisława kostki, patrona dzieci i młodzieży oraz Patrona Polski. Także w tym dniu przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tacę dzisiejszą przeznaczamy na katolickie media i zachęcamy serdecznie do korzystania z ich przekazu.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy wspomienia :
  we wtorek - św. Męczenników Koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  w środę - święto św. Mateusza Apostoła;
  w piątek- św. Ojca Pio z Pietrelciny , kapłana.
  W piątek o godz. 19:00 msza święta i nabożeństwo do Św. Ojca Pio. Zapraszamy serdecznie do udziału i wspólnej modlitwy.

 4. Zgodnie ze zwyczajem w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka do puszek na dzieła dobroczynne podejmowane przez parafialną grupę charytatywną „Rodzina -Rodzinie”. Za składane dary serca wielkie podziękowanie. Przeznaczamy je na jako pomoc cierpiącej Ukrainie.

 5. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Chcemy szczególnie zachęcić do nabycia u Panna kościelnego diecezjalnego kalendarza na 2023r. W kalendarzu zaznaczone są wszystkie święta kościelne oraz wspomnienia świętych, których w innych kalendarzach nie znajdziemy.

 6. Dziękujemy pielgrzymom, którzy ubiegłej niedzieli ofiarowali swój trud pielgrzymi i modlitwę, także w naszej intencji, wędrując na uroczystości dziękczynne do Głogowca.

 7. Pierwszego października w sobotę organizowana jest autokarowa pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  11.09.2022r..

 1. Zajęci sobą, mało zwracamy uwagę na drugiego człowieka, a jeszcze rzadziej zauważamy jego przemianę i nawrócenie. A tymczasem Chrystus zachęca nas do radości z tego, że grzesznik porzucił swój grzech i powrócił do domu Ojca. Czy jest to dla mnie powód do radości ?

 2. Dzisiaj o godz. 9:15 wyruszyła z przed naszego kościoła Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Głogowieckiego na uroczystości dziękczynne za koronację papieskimi koronami, łaskami słynącego obrazu Matki Bożej - Pani Ziemi Kutnowskiej, która miała miejsce w 1975r. Za ofiarowany trud pielgrzymi i modlitwę dziękujemy.

 3. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż- znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Msze święte, ze względu na dzień pracy, według porządku dnia powszedniego. Ponadto w tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek –św. Jana Chryzostoma;
  w czwartek- N.M.P. Bolesnej;
  w piątek św. Korneliusza i Cypriana.

 4. Za tydzień w niedzielę 18 września przypada dzień Św. Stanisław Kostki patrona dzieci i młodzieży.

 5. W przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej ok. 18.45. obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

 6. We wtorek 13 dnia miesiąca zapraszamy na godz.19.00 na Mszę świętą i Fatimskie Nabożeństwo (przedostatnie w tym roku).

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na media katolickie.

 8. Polecamy prasę katolicką oraz kalendarze Diecezjalne na 2023r. Można nabyć u Pana Kościelnego.

 9. Za tydzień po mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie organizacyjno – informacyjne z rodzicami i dziećmi komunijnymi.

 10. Nasza diecezja włączyła się w ogólnopolską peregrynację relikwii bł. Carlo Acutisa. 15 września relikwie błogosławionego będziemy gościć w Kutnie. Do południa odbędą się warsztaty w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Żeromskiego. O godz. 15 rozpocznie się blok modlitewny w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie. Zwieńczeniem spotkania będzie uroczysta Msza św. o godz. 18 w parafii św. Wawrzyńca. Zapraszamy aby włączyć się w tę piękną inicjatywę.
XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  04.09.2022r..

 1. Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza Liturgia Słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie: "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem". Czy jestem więc uczniem Chrystusa?

 2. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 10:30 zostaną poświęcone tornistry-plecaki i przybory szkolne najmłodszych.

 3. Przypominamy, że powróciliśmy do powakacyjnego porządku mszy świętych i nabożeństw. Wieczorne msze święte niedzielne są sprawowane o godz. 18:00 oraz poranne msze święte w dniu powszednim o godz. 7:00 .

 4. W miesiącu wrześniu podejmujemy działania związane z przygotowania do sakramentów świętych: Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Pierwsze spotkanieorganizacyjne z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami za dwa tygodnie po mszy świętej o godzinie 10:30 oraz spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy świętej wieczornej o godz.18:00.

 5. W czwartek przypada Święto Narodzenia Najświętrzej Marii Panny zwane popularnie Świętem Matki Bożej Siewnej. Msze święte w naszym kościele tego dnia 0 godzinie 9:00, 17:00 i 18:00.

 6. W przyszłą niedzielę 11 września w Głogowcu o godz. 12:00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce w 1975r. W tym roku organizujemy pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Pielgrzymi wyruszą o godz. 9:15 z przed naszej świątyni. Po drodze dołączą pątnicy z Parafii św. Wawrzyńca i Św. Jana Chrzciciela.

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u pana kościelnego diecezjalny kalendarz na 2023r.

 8. Próba scholi w sobotę o godzinie 10:00, zbiórka ministrantów w piątek o godzinie 19:00.
XXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  28.08.2022r..

 1. W czwartek 01 września przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się i wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.

 2. 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku nauki. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w czwartek 1.09. o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki. Tornistry - plecaki i przybory szkolne dla najmłodszych poświęcimy za tydzień w niedzielę o godz. 10:30.

 3. Od 1 września zostaje przywrócony powakacyjny porządek mszy świętych i nabożeństw. Powracają niedzielne wieczorne msze święte o godz. 18:00 oraz poranne msze święte w dni powszednie o godz. 7:00.

 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek i sobotę właściwe nabożeństwa zgodnie z podejmowaną praktyką.

 5. Za trzy tygodnie w niedzielę 18 września po mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców oraz po mszy świętej o godz. 10:30 spotkanie organizacyjne z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Te spotkania są obowiązkowe.

 6. W niedzielę 11 września w Głogowcu o godz. 12:00 uroczystości dziękczynne za koronację Obrazu Matki Bożej Głogowieckiej, która miała miejsce w 1975r. W tym roku organizujemy pieszą pielgrzymkę na te uroczystości. Pielgrzymi wyruszą z przed naszej świątyni 11.09. o godz. 9:15 po drodze dołączą wierni z Parafii św. Wawrzyńca i Św. Jana Chrzciciela

 7. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury. Możemy nabyć u pana kościelnego diecezjalny kalendarz na 2023r.
XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  21.08.2022r..

 1. Każdy człowiek otrzymuje dar zbawienia, dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu, choć nie każdy chce z tego daru skorzystać. Chrystus zauważa, że nie wystarczy się do Niego tylko przyznawać, ale potrzeba swoim życiem odpowiedzieć na Jego wezwanie. Czy więc swoim życiem odpowiadamy na wezwanie Jezusa Chrystusa?

 2. Pojutrze we wtorek z racji 23 dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio na godz. 19.oo.

 3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  Msze święte w naszej świątyni dnia 26.08 o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
  Zechciejmy, jak najgodniej i najlepiej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny.

 4. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w poniedziałek - N.M.P. Królową;
  w środę - św. Bartłomieja, Apostoła;
  w sobotę – św. Monikę.
  Ponadto w kalendarzu świeckim we wtorek obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.

 5. Powoli kończą się wakacje i urlopy, postawmy sobie pytanie, czy dobrze wykorzystaliśmy ten czas dany nam przez Boga?

 6. Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i przystąpić do sakramentu pokuty, aby
  z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku
  szkolnego i katechetycznego 1 września o godz. 8:00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców, dzieci i młodzież. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo na nowy rok pracy i nauki.

 7. Przybory szkolne i tornistry dla najmłodszych uczniów zostaną poświęcone w pierwszą niedzielę września o godz. 10:30.

 8. Od 1 września wracamy do powakacyjnego porządku mszy świętych i nabożeństw. Niedzielna wieczorna msza święta o godz. 18:00, a poranne msze święte w dni powszednie o godz. 7:00.

 9. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej nabywania i lektury. Zachęcamy do nabywania kalendarzy diecezjalnych na 2023r.

 10. Za trzy tygodnie 11 września wyruszy o godz. 9:15 piesza pielgrzymka do Głogowca na uroczystości dziękczynne za koronację Matki Bożej Pani Ziemi Kutnowskiej jaka miała miejsce w 1975r.
UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY  15.08.2022r..

 1. Uroczystość dzisiejsza, oprócz sensu teologicznego, w dziejach naszej Ojczyzny zawiera głęboki sens patriotyczny. Najpierw więc Najświętsza Maryja Panna, jako najwspanialszy owoc miłości i wierności Bogu, pokazuje nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie i do niej mamy dążyć. Ale zauważamy również, że życie doczesne przeżywamy w naszej ziemskiej Ojczyźnie, której mamy bronić i przyczyniać się do jej rozwoju.

 2. Dziś przypominamy również wydarzenia z 1920r. i wojny, która się wtedy odbywała, a która była wojną o chrześcijańskie oblicze Rzeczypospolitej i całej Europy. W perspektywie 100-lecia Odzyskania Niepodległości warto o tym pamiętać, ponieważ dziś ideologia marksistowska wdziera się do naszej Ojczyzny i próbuje w inny sposób walczyć z naszymi narodowymi wartościami „ Bóg-Honor-Ojczyzna”.

 3. Na dzisiejszą uroczystość do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze wędrowali także pielgrzymi z naszej parafii pod opieką ks. Jacka. Bardzo im dziękujemy za modlitwy i ofiarowany również za nas trud pielgrzymi.

 4. W obrzędzie błogosławieństwa wianków kwiatów, ziół i zbóż usłyszymy za chwilę słowa:
  ”A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Maryja Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twego domu”.
  Czy rzeczywiście nasze dłonie są pełne dobrych uczynków ?

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  w środę - św. Jacka, kapłana;
  w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora kościoła.

 6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką i zachęcamy do jej lektury.

 7. W najbliższą niedzielę 21.08. będziemy gościć w naszej wspólnocie księdza z Parafii, która buduje w Warszawie Świątynię Matki Bożej Pompejańskiej. Ksiądz wygłosi kazanie i zbierze tacę na rzecz budowy tejże Świątyni. Z góry dziękujemy za ofiarowane dary serca. Natomiast „Rodzina-Rodzinie” będzie kwestować 28.08.
XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  14.08.2022r..

 1. Dziś dotarła na Jasną Górę po raz 27 Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka z łowickiej Katedry. Wędrowała także grupa Biało – Żółta wraz z przewodnikiem Ks. Jackiem. Pielgrzymi nieśli w sercach i na ustach nie tylko swoje intencje, ale także pamiętali i ofiarowali swój trud pielgrzymi w naszych intencjach. Dziękujemy pielgrzymom za pamięć o nas. My także wspieraliśmy ich duchowo w modlitwie, a niektórzy parafianie odwiedzali pielgrzymów na trasie ich wędrówki.

 2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
  w środę - św. Jacka, kapłana;
  w sobotę - św. Bernarda, opata i doktora kościoła.

 3. W dniu jutrzejszym 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.

 4. Jutro 15 sierpnia będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Leticję, Boromeuszkę, z dalekiego Krasnojarska. Siostra przybliży nam działalność sióstr na Dalekim Wschodzie, a my na miarę możliwości wesprzemy dzieło dobroczynne Sióstr Boromeuszek.

 5. W środę i czwartek mini delegacja Parafian udała się do Krakowa do Sekretariatu Kard. Stanisława Dziwisza. Otrzymaliśmy z rąk Ks. Kardynała relikwie św. Jana Pawła II oraz dokument potwierdzający autentyczność św. Relikwii. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Parafii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada 22.10. w sobotę. Jesteśmy pełni radości, że Relikwie św. Papieża-Polaka będą na zawsze w naszej świątyni pośród Parafian.
 
XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA  07.08.2022r..

 1. Wczoraj wyruszyła po raz 27 Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Jasną Górę z łowickiej Katedry. Wędruje także grupa Biało – Żółta wraz z przewodnikiem Ks. Jackiem. Pielgrzymi niosą w sercach i na ustach nie tylko swoje intencje, ale także pamiętają i ofiarują trud pielgrzymi w naszych intencjach. Pielgrzymi dotrą 14 sierpnia przed cudowny wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Będziemy w tych dniach duchowo łączyli się z nimi i pamiętali o nich w modlitwach osobistych i wspólnotowych odmawianych w kościele.

 2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:
  w poniedziałek - św. Dominika, kapłana;
  we wtorek - święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy;
  w środę - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  w czwartek - wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 3. W sobotę 13 dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza święta i Fatimskie Nabożeństwo. Zapraszamy do udziału.

 4. 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy świętych według wakacyjnej niedzieli. Tego dnia po każdej mszy świętej będziemy błogosławić wianki z kwiatów, ziół i zbóż.

 5. 15 sierpnia będziemy gościli w naszej wspólnocie parafialnej siostrę Leticję, Boromeuszkę, z dalekiego Krasnojarska. Siostra przybliży nam działalność sióstr na Dalekim Wschodzie, a my na miarę możliwości wesprzemy dzieło dobroczynne Sióstr Boromeuszek.

 6. W środę i czwartek mini delegacja Parafian udaje się do Krakowa do Sekretariatu Kard. Stanisława Dziwisza po odbiór relikwii św. Jana Pawła II. Relikwie zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Parafii w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, które przypada 22.10. w sobotę. Jesteśmy pełni radości, że Relikwie św. Papieża - Polaka będą na zawsze w naszej świątyni pośród Parafian.

 
XVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  31.07.2022r..

 1. Tradycyjnie w naszej duchowości sierpień jest miesiącem poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. Pielgrzymki wędrują do sanktuariów maryjnych, w parafiach są odprawiane odpusty ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Chciejmy ten czas wykorzystać dla ożywienia naszych relacji z Matką Bożą poprzez duchowe włączenie się w pielgrzymowanie.

 2. Sierpień, czas wielkich wydarzeń historycznych, rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, od wielu już lat ogłaszany jest przez Episkopat Polski jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli, aby podjęli zobowiązania abstynenckie i ofiarowali je w intencji wszystkich uzależnionych i ich rodzin.

 3. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w naszym kościele w tym dniu o godz. 9.oo, 17.oo i 18.oo.

 4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej i mediów katolickich.

 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek- św. Alfonsa Liguoriego; we wtorek- odpust Porcjunkuli; W tym tygodniu przypadają także : pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.

 6. Dziś w naszym kościele o godz. 19.oo spotkanie organizacyjne z uczestnikami Grupy Biało-Żółtej Młodzieżowej Pielgrzymki Łowickiej na Jasną Górę z Przewodnikiem ks. Jackiem.

 
XVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA  24.07.2022r..

 1. „Panie naucz nas modlić się”, ta prośba znajduje się w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Niewątpliwie duchową podstawą wiary jest modlitwa, o której zwłaszcza w czasie wakacji nie należy zapominać.

 2. Przypominamy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem.

 3. Dziś rozpoczynamy w Kościele po raz 23 obchody Tygodnia Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa, czyli w przyszłą niedzielę będziemy święcić po każdej mszy świętej pojazdy mechaniczne . Będziemy upraszać u Boga dla podróżujących szczęśliwe podróże oraz szczególną opiekę św. Krzysztofa. Wesprzemy także materialnie organizację MIVA Polska , która między innymi funduje pojazdy dla misjonarzy.

 4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek-św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; we wtorek-Św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek-św. Martę, Marię i Łazarza.

 5. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę po raz XXVII wyruszy Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Janą Górę. Do 31 lipca można dokonywać zapisów On-line na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby, które zdecydują się w ostatniej chwili na udział w pielgrzymce, będą mogły zapisać się 06.08. w Łowiczu w dniu wyjścia pielgrzymów.

 6. Spotkanie pielgrzymów grupy Biało–Żółtej z ks. Jackiem-przewodnikiem w niedzielę 31.07. o godz.19.oo. w naszym kościele.

 7. Zbliżający się miesiąc sierpień to także miesiąc abstynencji alkoholowej. Hasłem tego miesiąca są słowa:” Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Ten naglący, ważny temat przybliżymy w przyszłą niedzielę.

 8. Polecamy prasę katolicką i zachęcamy do korzystania z mediów katolickich.

 
XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA  17.07.2022r.
 1. Pojutrze – 19. dnia miesiąca modlić się będziemy przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszko  kapłana męczennika. Na zakończenie Mszy świętej otrzymamy błogosławieństwo świętym relikwiarzem.
 2. W  sobotę z okazji 23. dnia miesiąca Msza święta i  nabożeństwo do św. Ojca Pio o godz.19.00. Czcicieli  św. Ojca Pio serdecznie zapraszamy  na  wspólną modlitwę.
 3. Za dwa tygodnie (w niedzielę 31.07.) na zakończenie obchodów tygodnia św. Krzysztofa będziemy święcić  po każdej mszy świętej pojazdy mechaniczne . Będziemy  upraszać u Boga dla podróżujących szczęśliwe podróże  oraz  szczególną opiekę św. Krzysztofa. Wesprzemy  także materialnie organizację MIVA Polska, która funduje pojazdy dla misjonarzy.
 4. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi. Pamiętajmy także o naszej chrześcijańskiej powinności uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 5. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Jak słyszeliśmy w ubiegłą niedzielę po raz XXVII wyruszy Młodzieżowa Pielgrzymka Łowicka na Janą Górę. Do 31 lipca można dokonywać zapisów on-line na stronie internetowej pielgrzymki. Osoby, które zdecydują się w ostatniej chwili na udział w pielgrzymce, będą mogły zapisać się 06.08. w Łowiczu w dniu wyjścia pielgrzymów.
 6. Spotkanie pielgrzymów grupy Biało–Żółtej  z ks. Jackiem-przewodnikiem w niedzielę 31.07. o godz.19.00 w naszym kościele.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek- Św. Marię Magdalenę, a  w sobotę- św. Brygidę, patronkę Europy.
 8. Dziś - z racji trzeciej niedzieli miesiąca - kwestują wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Rodzina-rodzinie”. Dzisiejsze dary serca przekażemy pielgrzymom na cele organizacyjne.

 
XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA  10.07.2022r.
 1. Ewangelia dziś usłyszana ukazuje nam Chrystusa przekazującego przykazanie miłości Boga i bliźniego. Jest to jakże aktualne przypomnienie nam wszystkim, abyśmy starali się żyć tymi przykazaniami na co dzień i pełnili dzieła miłosierdzia wobec bliźnich.
 2. W środę z racji 13. dnia miesiąca o godz. 19.00 Msza święta i Nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do udziału.
 3. W środę - 13.07. - w godzinach porannych od 9.00 do 11.00 przed kościołem zbiórka tzw. „elektrośmieci”. Pozbywając się zużytego i niesprawnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego wspieramy przy  okazji  dzieła miłosierdzia prowadzone przy współpracy Kościoła i Firmy Utylizacyjnej.
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek - święto św. Benedykta opata, Patrona Europy; we wtorek - wspomnienie  św. Brunona z Kwerfurtu; w środę – św. Pustelników  Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 5. Za trzy tygodnie - w niedzielę 31.07. - po liturgicznym  wspomnieniu św. Krzysztofa, patrona kierowców, będziemy błogosławić kierowców i poświęcimy ich pojazdy po każdej mszy świętej. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 6. Przypominamy także, że ostatnia Msza święta sprawowana w każdą sobotę jest Mszą świętą z niedzielnej liturgii. W pierwsze soboty wakacji jest to Msza święta o godz. 20.00 w pozostałe miesiąca o godz. 18.00. Mamy więc dodatkową możliwość, aby w sobotę uczestniczyć we mszy świętej niedzielnej. Taka propozycja skierowana jest do tych , którzy z ważnej przyczyny nie mogą pójść do kościoła w niedzielę.
 7. Ponadto przypominamy, że w wakacje niedzielna msza święta wieczorna jest o godz. 20.00.
 8. W ramach działalności ewangelizacyjnej, korzystajmy z prasy katolickiej i innych do korzystania zachęcajmy.
 9. Bardzo serdecznie apelujemy o stosowanie właściwego ubioru kiedy przychodzimy do świątyni  ze względu na szacunek dla miejsca świętego.

  

  
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 03.07.2022r.
 1. Czas wakacji to również czas uroczystości odpustowych w różnych miejscowościach i świątyniach. Zechciejmy również i z tej rzeczywistości skorzystać. Łącząc element poznawczy dotyczący poznawanego terenu, świętych patronów i lokalnych tradycji religijnych.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - bł. Marię Teresę Ledóchowską,  jest to również święto patronalne Apostolstwa Chorych; w piątek - św. Jana z Dukli.
 3. „Kościół żywo poleca wiernym, by przyjmowali zawsze Komunię Św., gdy uczestniczą w sprawowaniu Eucharystii. Zobowiązuje ich do tego przynajmniej raz w roku” (KKK,n1417).
 4. Za trzy tygodnie - w ostatnią niedzielę lipca, po wszystkich mszach świętych - będziemy święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle i rowery na okazję wspomnienia patrona kierowców i podróżujących - św. Krzysztofa oraz prosić Go o szczególną opiekę dla każdego, kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 5. 13 lipca, do godz.11.00, można będzie przynieść na plac przed kościół zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Pozbywając się elektrośmieci poprzez współpracującą z Kościołem firmę utylizacyjną wspieramy dzieła dobroczynne dla Afryki.
 6. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

  
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA  - 26.06.2022r.
 1. W czasie wakacji  wielu Parafian wyjedzie  poza miejsce swojego  zamieszkania. Wierni  będą chcieli tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nimi. Wykorzystując ten piękny czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu oraz pamiętajmy o uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
 2. Czas wakacji niech będzie także czasem pogłębienia swojej wiedzy religijnej i wiary w Jezusa Chrystusa, podejmijmy lekturę książki i prasy religijnej.
 3. W tym tygodniu w liturgii przypadają: we wtorek wspomnienie – św. Ireneusza; w środę - Uroczystość św. Piotra i Pawła.
 4. W środę msze św. w naszym kościele o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Taca z tego dnia na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 5. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy świętych; w dni powszednie msze św. o godz. 17.30 i 18.00, natomiast niedzielna wieczorna o godz. 20.00.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami.
 7. W ostatnią niedzielę lipca po wszystkich mszach świętych będziemy święcić pojazdy mechaniczne: samochody, motocykle i rowery na okazję patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa oraz prosić Go o szczególną opiekę dla każdego kto korzysta z tego rodzaju środków lokomocji. Każdy kierowca otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą do swego patrona.
 8. Korzystajmy z mediów katolickich i prasy, aby na bieżąco śledzić wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.
 9. Przypominamy o stosownym stroju przychodząc w upalne dni do świątyni. Strój bardziej „godny niż wygodny”.
[if !supportLists]

  
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022r. 
 1. Dziś w Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie, kim dla nas jest? Okres wakacyjny jest dobrym czasem do tego, aby świadczyć o swojej wierze w Jezusa Chrystusa.
 2. W czwartek - na zakończenie Oktawy Bożego Ciała - procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy świętej o godz.17.30. Podczas Mszy św. zostaną poświęcone wianki. Zachęcamy do licznego udziału. Liczymy na obecność dziewczynek sypiących kwiatki, ministrantów i asysty kościelnej.
 3. W czwartek - 23 dnia miesiąca, o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo do św. Ojca Pio. Prosimy o przyniesienie karteczek z intencjami.
 4. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz.8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i całe Grono Pedagogiczne.
 5. W piątek - po skończonej Oktawie - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze święte w naszym kościele o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych.
 7. W upalne dni, kiedy przychodzimy do świątyni, pamiętajmy o właściwym ubiorze. Strój bardziej ”godny niż wygodny”.
 8. Po następnej niedzieli - tj. od 27.06. - wakacyjny porządek mszy świętych; w dni powszednie nie ma mszy porannej, a w niedziele msze św. wieczorne recytowane o godz. 20.00.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy i mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 10. W dzisiejszą - trzecią niedzielę miesiąca - wolontariusze Parafialnej Grupy Charytatywnej „Rodzina-Rodzinie” podejmują kwestę. Za złożone ofiary zakupimy żywność i środki chemiczne dla Ukrainy. Dziękujemy za dary serca.

  
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 12.06.2022r.
 1. Czyniąc znak krzyża mówimy: ”W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Krzyż jest znakiem Syna Bożego, który stał się człowiekiem i został ukrzyżowany. W Jezusie i przez Niego Bóg jest obecny wśród nas, pełnią swego bóstwa. Cała Trójca Święta zwróciła się ku nam i zaangażowała się w dzieło naszego zbawienia i uświęcenia, byśmy uwierzyli, że nas kocha. Przez Ducha Świętego Syn jest w Ojcu, a Ojciec w Synu. I ten Bóg jest z nami: jest Emmanuelem - Bogiem z nami.
 2. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Uroczystością Bożego Ciała. Tego dnia składamy świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i drogi wsi. Przybądźmy licznie, aby wyrazić wdzięczność Bogu za to, że pozostał z nami i karmi nas swoim Ciałem, abyśmy w drodze nie ustali. Procesja w tym roku wyruszy ok. godz. 10.30 z kościoła św. Męczenników Kutnowskich , przejdzie do kościoła św. Wawrzyńca i zakończy się mszą świętą uroczyście koncelebrowaną w kościele.
 3. Msze święte w Boże Ciało w naszej świątyni o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 4. Ponadto informujemy już dziś, że na zakończenie oktawy Bożego Ciała tj. 23.06.w czwartek po mszy świętej o godz.17.30. będzie także procesja do 4 ołtarzy wokół naszej świątyni. Bedzie to wspaniała okazja do uczczenia Chrystusa Eucharystycznego dla tych również Parafian, którzy z różnych względów nie mogli pójść w procesji na Boże Ciało.
 5. W czwartek 23-go czerwca po procesji o godz.19.oo Msza św. i nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 6. Powoli dobiega końca rok szkolny, zachęcamy rodziców i uczniów do przystąpienia do sakramentu pokuty i Komunii świętej, zwłaszcza łącząc ten sakrament z uroczystością Bożego Ciała. Msza św. dziękczynna za kolejny rok nauki z prośbą o dobry i bezpieczny wypoczynek wakacyjny w piątek 24.06. o godz.8.00.
 7. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji mają spotkanie z siostrą Agnieszką we wtorek 14.06.o godz. 17.00 w kościele św. Wawrzyńca.

  
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO ŚWIĘTO PATRONALNE KU CZCI ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ 05.06.2022r.
 1. Dzisiaj o godz.18.00 nie ma mszy świętej wieczornej, natomiast zgodnie z wieloletnim zwyczajem o godz.18.00 rozpoczniemy XXV Odpustową Biesiadę. Na początku zaśpiewamy Litanię do N.S.P.J., następnie wystąpią: Zespół Śpiewaczy „Siemienice” z Siemienic, Orkiestra Dęta z solistami, parafialne schole, również nasza.
 2. Zapraszamy do wspólnego biesiadowania, a zwłaszcza poczęstunku. Można będzie skosztować gratisowo potrawy z grilla: kiełbaski, kaszanki oraz pysznych ciast i napojów.
 3. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i homilię wygłosi ks. dr Radosław Czarniak – Ojciec duchowny i wykładowca WSD w Łowiczu. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół naszej świątyni.
 4. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek - Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 9.00, 17.00 i 18.00.
 5. W czwartek - 9 czerwca przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msze święte w tym dniu o godz.9.00, 17.00 i 18.00.
 6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz korzystania z mediów katolickich, które przybliżają nam bieżące sprawy w duchu wiary.
 8. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 9. W czwartek - 16 czerwca Boże Ciało. W tym roku uczcimy Chrystusa Eucharystycznego we wspólnej procesji. Procesja wyruszy o godz.10.30 z Parafii bł. Męczenników Kutnowskich i zakończy trasę w macierzystej Parafii św. Wawrzyńca. Zapraszamy do udziału. Nasza wspólnota buduje trzeci ołtarz na Placu Piłsudskiego.